Напишите текст "Вечрки в Укран"

Напишите текст "Вечрки в Укран"

Задать свой вопрос
1 ответ

Село Вечрки розташоване на лвому берез рчки Перевод, за 35 км вд Пирятина. Вище за течю на вдстан 5 км розташоване село Блошапки (Прилуцький район). Нижче за течю на вдстан 5 км розташоване село (хутр) Червоне. На протилежному вд Вечрок берез Переводу розташоване велике село Березова Рудка. Близко вд Березово Рудки та Вечрок знаходиться село Крячквка.

Село розмщене на пагорб, котрий здймався над навколишньою територю на 12 метрв. з захдного боку пагорб був оточений широкою на той час ркою Перевод. з пвнчно та пвденно сторн  надйно захищений непрохдними болотами. На пвденному сход  лс, а у пвнчно-схдному напрямку  довгий, пвколом, ставок, за яким також тягнувся лс. лише вузький шлях на схд, котрий тягнувся диним похилим схилом, вдкривав вльний доступ до навколишнього свту. Завдяки такому досконалому естественному захисту це мсце було привабливим для поселення ще у древн часи. наш пращури не обминали його, свдченням чого знайден археологами залишки черняхвсько культури IIVI столття. Це мсце просто-таки класичним прикладом для демонстрац критерв вибору мсця для поселення у древнх русичв. Та чудовий захист вд ворогв був не диним достонством цього села. Навколишн лси давали гриби, ягоди, дичину; рка щедро постачала рибу; прекрасний рясно зволожений чорнозем вддавав багат урожа зернових, а молочно-бл тумани так близьк мерехтлив зор народжували красоту в душах вечрквцв.

Походження села назви[ред.  ред. код]

Засноване село Вечрки не пзнше XVII столття як вльне козацьке село. Хоча археологчн дан свдчать про те, що давн поселення здесь снували вже у скфськ часи та в бронзовому вц.

сну дв верс походження назви села Вечрки. Одна з их  що в добу крпацтва здесь проживали волелюбн праотцы, як, незважаючи на нелегке життя, вмли спвати, жартувати. Псн з молоджних вечорниць (вечрок) нередко розносились навкруги. З вечрньо псн село стало менуватися Вечрки. За ншим тлумаченням, бля майбутнього села надвечр зупинився гурт мандрвникв. Вони розвели багаття, заночували. Прибульцям сподобаласть мсцевсть, де ще не ступала панська нога, й вони оселилися тут назавжди. Оскльки це вдбувалося вечрньо пори, то й поселення окрестили Вечрки.

До 1709 р. село належало прилуцькому полковнику Дмитру Горленку, пзнше  генералу Вестос, потм  помщикам Андрузьким. Останн лишили у спадок сльчанам збудовану за селом за власний кошт лкарню, яка служила людям понад сто рокв. Цкаво, що лкарню Андрузьк побудували саме за селом, вважаючи, що з часом село розростеться вона опиниться в центр. Але цього не сталося. Лкарня дяла до початку XXI столття, если була закрита нин повнстю розбрана.

Релгя[ред.  ред. код]

Також у Вечрках була побудована церква Успння Пресвято Богородиц 1848 р., яка сну д донин. За числом це була третя церква у Вечрках.

У давнх документах зазначено, що Успенська церква, дерев'яна, в однй будов з дзвницею, побудована в 1848 роц, ремонт проведено в 1911 роц з прибудованою дзвницею, квартира священика  5 кмнат, заробтна плата священика становила 300 карбованцв, псаломщика  100 карбованцв, земл при церкв  ЗО десятин; прихожан при церкв: привлейованого стану  9, мщан  13, козакв  719, селян  406. Священик  А. Степанович, псаломщик  М. Лонгнов, церковний предводитель  Д. Цибань.

, оставишь ответ?
Имя:*
E-Mail:


Последние вопросы

Добро пожаловать!

Для того чтобы стать полноценным пользователем нашего портала, вам необходимо пройти регистрацию.
Зарегистрироваться
Создайте собственную учетную запить!

Пройти регистрацию
Авторизоваться
Уже зарегистрированны? А ну-ка живо авторизуйтесь!

Войти на сайт