Причины муниципального переворота (переворот 18 брюмера) 1799 год.
Предпосылки государственного переворота (переворот 18 брюмера) 1799 год.
Задать свой вопроссля штурму Бастил та початку Французько революц минуло 10 рокв. Уряд Директор зткнувся з значними економчними та полтичними проблемами, що зробило можливим передчасну реставрацю роялств та повернення Бурбонв до влади. Тим часом, з гипетсько кампан повернувся до Франц популярний серед населення генерал Наполеон Бонапарт. Деяк члени директор, так як, Сйес вбачали у кандидатур юного генерала порятунок для режиму можливсть запобгти поверненню до влади Бурбонв. Сейс деклька нших змовникв розробили план державного перевороту, згдно з яким вони мали намр змнити Конституцю залишитися при влад.
18 брюмера членам директор вдалося переконати збрати обидв палати парламенту у замку Сен-Клу у передмст Парижу передати повноваження захисника столиц Бонапарту. Спвучасники змови, три з п'яти членв Директор Сйес, Баррас, Морде-Дюко пшли у вдставку. Дво нших, Гой Мулен, за звинуваченням у симпатях до якобинцв, були арештован. У денек перевороту вйська пдвласн Наполеону оточили замок Сен-Клу, але парламентар несподвано вдмовилися внести запланован змни до Конституцю передати владу змовникам.
Переворот[ред. ред. код]У найкритичнший момент перевороту Наполеон зробив спробу звернутися до парламентарв та переконати х внести необхдн змни до Конституц та передати йому владу, однак парламент зустрв його вкрай ворожо. Розлючен парламентар намагалися навть фзично розправитися з Наполеоном у зал засдань, однак пд захистом гренадерв Наполеону вдалося вийти до врних йому вйськ навколо будинку парламенту. Брат Наполеона Люсьн Бонапарт, який головував на засданн звернувся з промовою до вйськ, як оточили замок звинуватив парламентарв у спроб знищити Наполеона. Командир гренадерв та соратник Наполеона генерал Мюрат наказав вйськам очистити примщення та розгнати парламент.
Вноч, близько друго години ранку, рада старйшин деяк спецально запрошен члени парламенту одобрили необхдн змни до Конституц. У итог змови, таким чином, був сформований новий уряд, на чол котрого постали три консули: Наполеон Бонапарт, Жозеф Сйес Морде-Дюко. Вдповдно до положень ново Конституц Бонапарт отримав титул першого консула мав реальн важил виконавчо влади. Разом з ним два нших консула виконували консультативну роль. Три консули призначалися термном на десять рокв.
Законодавча влада була розподлена мж чотирма рзними установами: Сенатом, Судом, Законодавчими зборами Державною радою. Члени цих установ обиралися урядом з спискв знат, повноваження котрих мали бути пдтвердженн голосуванням виборцв.
-
Вопросы ответы
Статьи
Информатика
Статьи
Математика.
Разные вопросы.
Разные вопросы.
Математика.
Разные вопросы.
Математика.
Физика.
Геометрия.
Разные вопросы.
Обществознание.