Вплив алкоголю, нкотину, наркотичних речовин на розвиток зародка плоду

Вплив алкоголю, нкотину, наркотичних речовин на розвиток зародка плоду

Задать свой вопрос
1 ответ

2.1 Вади розвитку, викликан курнням
Вже в кнц 60-х - початку 70-х рокв врачи звернули увагу на те, що деяк черепно-лицьов аномал зустрчаються як нби трохи частше у дтей, що народилися у жнок, як курили пд час вагтност. Бльш точн статистичн спостереження пдтвердили достоврнсть цього припущення: дйсно, "вовча паща", тобто розщеплення твердого пднебння, "заяча губа", тобто розщеплення верхньо губи, у новонароджених, матер яких курили пд час вагтност, зустрчаться частше.
Який механзм виникнення калцтв пд впливом тютюнового диму, поки точно невдомо, спецальних робт з даного питання небагато: все-таки частота, вираженсть ц аномал не так значн, як, скажмо, при спиртному синдром. Але той факт, що курння пд час вагтност сприя народженню дтей з черепно-лицьовими аномалями, сумнву вже не пдляга.
Можливо, що сполуки, що входять до складу тютюнового диму, дють не безпосередньо на що формуються верхню губу або тверде небо. Згадаймо, що губи небо в ход емброгенезу утворюються в итог зростання назустрч один одному, а потм злиття щелепних вдросткв. Процес цей залежить вд узгоджено д багатьох чинникв. Порушення ж будь-якого з них (наприклад, нервових або ендокринних регуляцй зрощення) може призвести або до гальмування зустрчного руху вдросткв, або до неможливост самого злиття. А в итог - ущелина губи або твердого неба.
Дя деяких компонентв тютюнового диму цлком пдтверджу це припущення, оскльки йому пддан нервова система або залози внутршньо секрец.
й нше припущення, що не виключа, втм, попереднього: нередко дефекти розвитку виникають в результат сумсно д зовншнх факторв спадкових особливостей. Тератогeни нердко тльки сприяють прояву генетично схильност до того чи ншого потворност; без тератоген "погана" спадковсть взагал могла б не проявитися. Цлком ймоврно, що все це повною мрою вдноситься до тератогеном тютюнового диму.
Не можна не вдзначити ще одну важливу обставину, що виплива з припущення, що якщо вже вагтна жнка палить, то цлком припустима нша "вльнсть" - чарка, нша алкоголю.
Так от: безусловно точно встановлено, що спльна дя алкоголю тютюнового диму характеризуться так званим синергзмом (грец. synergeia - спвробтництво), в итог якого кльксть аномалй, х вираженсть глибина рзко зростають у порвнянн з сумою наслдкв вд д кожного фактора окремо.
Синергзм д алкоголю тютюнового диму пдтверджений в експериментах на тваринах. В одному з дослджень, наприклад, було показано, що при введенн етанолу в певних порциях вагтним самкам мишей дефекти розвитку переднх кнцвок у плодв виникають в 10 вдсотках випадкв. Однак якщо вагтних самок пддавали д таких же доз алкоголю тютюнового диму, то аномал переднх кнцвок спостергалися вже у половини плодв. Один же тютюновий дим, без алкоголю, на розвиток кнцвок взагал не дяв.
Статистичний аналз тривалост життя тих, що палять некурящих людей дозволив з'ясувати, що кожна викурена сигарета скорочу життя на п'ять-шсть хвилин. Але нхто не зна, на скльки скорочуться вд кожно сигарети, викурено вагтною жнкою, життя майбутньо дитини. Таких даних просто ще не може бути - 50-70 рокв тому жнок, що палять зустрчалося дуже мало. Але зараз, як не сумно, база для таких пдрахункв вже створються.
А ось психчних вдхилень у потомства довго чекати не доводиться - наслдки нкотинового впливу на емброн плд виявляються швидко. якщо дитина погано засина, нередко вереду, зайво порушуться, то це не обов'язково вд поганого виховання. Нехай мати запита себе, не пддавалася вона спокус хоч зрдка викурити сигарету (або випити келих вина) протягом дев'яти мсяцв.
Мабуть, здесь необхдно зробити одне застереження. Алкогольний синдром плода нчим ншим, крм алкоголю, викликаний бути не може. Однак "заяча губа", "вовча паща" можуть бути наслдком рзних причин, серед яких курння все-таки не найголовнша.
Безумовно, курння тютюну найбльш серйозною проблемою охорони здоров'я, одним з нюансв яко, як ми з'ясували, порушення ембронального розвитку. Кинути курння не просто, не будемо закривати оч на те, що результатом його може бути вдчуття задоволення, психчного пдйому, зниження стресового стану.
Але не будемо закривати оч й на те, що потреба, викликана цю звичкою, вимага постйного задоволення для того, щоб випробувати задоволення або уникнути дискомфорту, а, головне, той вдносно невеликий стимулюючий або депресивний ефект на центральну нервову систему (курц адже тягнуться до сигарети если хочуть пдбадьоритися, если хочуть заспокотися) не йде н в яке порвняння з тим колосальним шкодою, яку наносять три тисяч хмчних сполук, що мстяться в тютюновому дим. Саме ж стотне - тютюн, як алкоголь, приносячи сумнвне задоволення батькам, гублять х дтей.


, оставишь ответ?
Имя:*
E-Mail:


Последние вопросы

Добро пожаловать!

Для того чтобы стать полноценным пользователем нашего портала, вам необходимо пройти регистрацию.
Зарегистрироваться
Создайте собственную учетную запить!

Пройти регистрацию
Авторизоваться
Уже зарегистрированны? А ну-ка живо авторизуйтесь!

Войти на сайт