Як тварини визначають наприм руху. Презентацция

Як тварини визначають наприм руху. Презентацция

Задать свой вопрос
1 ответ
Доводиться визначати сво положення за земними орнтирами. Спецальн органи чуття можуть вимряти земне тяжння геомагнтне поле Земл, передати цю нформацю в мозок визначити, як рухи м'язв необхдн, щоб змнити напрям. 
ОРНТУВАЛЬН Пт
   Багато тварин пд час мграцй орнтуються за постйними, добре помтними пунктами земного ландшафту. Птахи пд час перельотв летять уздовж рчок та узбережжя. 
   Ссавц комахи пд час кратких подорожей орнтуються за певними ознаками пейзажу. Деяк тварини визначають напрямок свого руху за положенням сонця, що складнше, оскльки сонце протягом денька змню положення на неб. 
   Птахи, бджоли, оси, мурашки та деяк метелики успшно розраховують денний рух сонця за допомогою власного бологчного годинника" визначають правильний напрямок руху. Навть у хмарну погоду ц тварини можуть дуже точно визначити напрямок за допомогою поляризованого свтла. Сонячн промен розходяться в рзн боки, проте, входячи в земну атмосферу, вони заломлюються поляризуються. Людина, на жалко, не може використовувати поляризоване свтло як орнтир. 
   Деяк птахи, жаби жабиропухи можуть орнтуватися за зрками , подбно як люди, визначати пвнч за Полярною зркою, а пвдень - за Пвденним Хрестом. Голуби керуються не тльки чудовим зором, але свом чудово розвиненим нюхом. 
ГЕОМАГНТНЕ ПОЛЕ ЗЕМЛ
   Мж пвнчним пвденним магнтними полюсами земно кул дють невидим сили, снування яких можна довести за допомогою звичайного компаса. Людина при визначенн свого мсцеположення може користуватися цим приладом, проте, як виявилось, тварини також мають подбн можливост використовують магнтне поле Земл. 
   Згдно думки вчених, лнями магнтного поля користуються, наприклад, кити. Цим пояснюють викидання китв на узбережжя, яке опиняться у их на шляху. Спосб орнтац за допомогою геомагнтного поля Земл найчастше використовують птахи. У темну нч, за велико хмарност, если безусловно не видно зрок або яких-небудь нших орнтирв, у повнснькй темряв, птахи знаходять потрбний м напрямок весь час дотримуються його. 
   Парний самець самка мператорських пнгвнв перебвають у мор досить далеко один вд одного. Проте з настанням гнздового пероду птахи слдують в одному напрям зустрчаються, досягнувши кнцево мети сво подорож. Бльшсть перелтних птахв здатна вдчувати геомагнтне поле Земл. Прилад", що сприйма магнтн лн, на думку дослдникв - це кровоносна система. У кров тварин червон кров'ян кульки, що мстять залзо, а вся кров вдмнним електролтом. 
ХМЧН РЕЧОВИНИ
   Дуже цкаве явище являють собою регулярн мграц лососевих риб з мсць, де вони з'являються на свт, до Атлантичного океану, а потм вспять - на нерестовища в прсноводн водоймища. Вважають, що при вибор напрямку лососевим рибам допомага оптичний чинник. Окрм того, лососев риби також можуть керуватися хмчним складом води в хнх рдних рчках. Хмчний склад води, ймоврно, вдгра важливу роль пд час мграцй рчкових вугрв на нерестовища в Саргасовому мор. нш мандрвники" - зелен черепахи - щороку вирушають у довгий шлях з Бразил до мсць розмноження на острв Вознесння, що знаходиться в Центральнй Атлантиц. Пд час плавання зелен черепахи, моврно, орнтуються за допомогою нюху вкусу. Самки багатьох видв метеликв видляють спецальн хмчн речовини, що звуться феромонами, як свого роду еротичним посланням", що приваблю самцв. 
ЕХОЛОКАЦЯ   Кажани видають звуки дуже високо частоти. Ц звуки вдбиваються вд перешкод, повертаються назад до тварини вловлюються за допомогою больших вушних раковин. Завдяки цй точнй систем орнтац тварини прекрасно визначають сво положення в темряв, можуть оминути будь-яку перешкоду , окрм того, ловити лтаючих нчних комах, наприклад, нчних метеликв, якими вони харчуються. А метелики, у свою чергу, створюють спецальн перешкоди", щоб обманути кажана. Сра салангана також ма розвинену систему ехолокац, завдяки якй орнтуться в темряв. Ехолокаця необхдна цим птахам, оскльки вони гнздуються в печерах. Дельфни деяк кити використовують подбн звуки для сплкування у груп. Син кити чують один одного на вдстан до 850 км. Пд час тривалих мграцй самц горбатого кита спвають псень", що х чують нш кити, як знаходяться на великй вдстан вд их.
, оставишь ответ?
Имя:*
E-Mail:


Добро пожаловать!

Для того чтобы стать полноценным пользователем нашего портала, вам необходимо пройти регистрацию.
Зарегистрироваться
Создайте собственную учетную запить!

Пройти регистрацию
Авторизоваться
Уже зарегистрированны? А ну-ка живо авторизуйтесь!

Войти на сайт