як вдбуваться регуляця процесв травлення?
Як вдбуваться регуляця процесв травлення?
Задать свой вопросРегуляця травлення здйснються нервовими, гуморальними механзмами. Класичн дослдження процесв травлення його регуляц були проведен . П. Павловим його спвробтниками. Саме за ц дослдження . П. Павлов був удостоний Нобелвсько прем. Вн розробив цлий ряд експериментально-хрургчних прийомв вживлення фстул в рзн вддли шлунково-кишкового тракту, перерзання, формування малого шлуночка т. д. Операц . П. Павлова здйснювалися таким чином, щоб зберегти кровопостачання ннервацю дослджуваних вддлв шлунково- кишкового тракту. Дослди при цьому були хрончними, тварини встигали оговтатися псля хрургчного втручання були удобно здоровими. Павлвськй школою наступними дослдниками були встановлен принципи регуляц травлення всмоктування.
Вид запах ж призводять до видлення деяких клькостей слини, цей процес посилються при попаданн ж в ротову порожнину. Потрапляючи в ротову порожнину, жа драту смаков механчн рецептори, збудження вд их надходить в центр слиновидлення довгастого мозку. Вд нейронв цього центру нервов мпульси передаються на нейрони симпатичних парасимпатичних центрв вегетативно нервово системи, иннервирующих слинн залози. мпульси, як приходять по симпатичних волокнах, гальмують видлення слини, а парасимпатична мпульсаця пдсилю видлення.
Видлення шлункового соку вдбуваться постйно, але воно посилються вже при вигляд ж. Вдразу ж псля прийому ж подразнення рецепторв ротово порожнини приводить до запуску рефлексу видлення шлункового соку. Впливи, що приходять до шлунку по головному парасимпатическому нерву блукаючому, стимулюють видлення соляно кислоти обкладочним клтинами стнок шлунка. Ц ж впливу призводять до видлення з клтин слизово оболонки кишечника пептиду гастрину, який з потоком кров, тобто гуморально, надходить до стнок шлунка, також стимулюючи видлення компонентв шлункового соку.
Коли частково переварена жа порцями почина надходити з шлунку в дванадцятипалу кишку, шлункова секреця спочатку навть посилються, а потм поступово гальмуться. Це повязано з тим, що пд дю хмусу в стнках кишечного тракта виробляться надходить у кров антагонст гастрину секретин. Для того, щоб хмус змг потрапити в кишечник, необхдно розкриття сфнктера, що знаходиться на кордон шлунка та дванадцятипало кишки. Це вдбуваться при подразненн сенсорв хмусом, мають кислу реакцю. Если ж порця хмусу надходить у дванадцятипалу кишку лужна реакця в нй тимчасово змнються з лужною на кислу, сфнктер рефлекторно закриваться. При надходженн харчових мас у дванадцятипалу кишку рефлекторно посилються видлення соку пдшлунково залози жовч в просвт кишечного тракта. Склад соку пдшлунково залози змнються залежно вд клькост складу ж. Отдал харчов маси, перемшуючись за допомогою маятникоподбних рухв кльцевих поздовжнх мязв стнок кишечного тракта, просуваються по тонкому кишечному тракту за рахунок перистальтичних рухв, як забезпечуються скороченнями кльцевих мязв. Регуляця рухв кишечного тракта вдбуваться головним чином за рахунок впливв, що приходять по блукаючому нерву вагусу. Однак стнки кишечного тракта володють певною автоматией: якщо вагус перерзати, то перистальтичн рухи збергаються.
Як вже було сказано, в товстому кишечнику концентруються неперетравлен харчов залишки, що втрачають воду перетворюються в калов маси. З прямо кишки кал вддаляться через анальний отвр, причому дефекаця рефлекторним актом, нервишек центри якого розташован в поперековому крижовому вддлах спинного мозку.
-
Вопросы ответы
Статьи
Информатика
Статьи
Математика.
Разные вопросы.
Разные вопросы.
Математика.
Разные вопросы.
Математика.
Физика.
Геометрия.
Разные вопросы.
Обществознание.