Взамозв039;язок мж будовою м039;яза та його функцями

Взамозв'язок мж будовою м'яза та його функцями

Задать свой вопрос
1 ответ
М'язи, або мускули (musculi), органи тла тварин людини, що складаються з м'язово тканини, здатно скорочуватися пд впливом нервових мпульсв. М'язи як активна частина опорно-рухово системи виконують функцю руху. Вони здйснюють дихальн рухи, рухи очей, ковтання, забезпечують ммку й утворення звукв. М'язи разом з скелетом надають форму тлу, утримують його в рвноваз перемщають у простор.

Кожний скелетний м'яз складаться з м'язових пучкв, покритих одню загальною гладкою сполучнотканинною оболонкою. Мж м'язовими пучками розташован кровоносн судини нерви. М'язов пучки у свою чергу утворен поперечно-полосатими м'язовими волокнами. М'язов волокна цилндровими структурами з великою клькстю ядер, розташованих по перифер. Характерна ознака скелетних м'язових волокон х поперечна покресленсть, тобто регулярна змнювансть темних свтлих дискв по довжин волокна.

У кожному м'яз розрзняють частину, що скорочуться, м'язове черевце (тло) частину, що не скорочуться, сухожилля (tendo), за допомогою якого м'язи прикрпляються до ксток. Сухожилля мають велику мцнсть. Скелетн м'язи обома кнцями прикрпляються до ксток, що забезпечу рух частин тла. Тльки ммчн м'язи прикрплен одним кнцем до кстки, а другим до шкри.

У людини бльше 400 скелетних м'язв. Вони складають близько 1/3 маси тла доросло людини. Серед скелетних м'язв розрзняють м'язи коротк та товст, широк й пласк, розташован в основному на тулуб, а також довг та тонк, як знаходяться на кнцвках. Скелетн м'язи перекидаються через один, нод через два бльше суглобв (згинач передплччя, кист, пальцв). Скорочуючись, м'яз укорочуться, потовщуться рухаться щодо сусднх м'язв. Укорочення м'яза супроводиться зближенням його кнцв ксток, до яких вн прикрпляться. У кожному рус беруть участь звичайно деклька груп м'язв. М'язи одн групи, наприклад передн м'язи плеча, скорочуються одночасно. х називають синергстами. М'язи протилежно групи в цей час розслабляються. Це м'язи антагонсти (згинач двоголовий м'яз розгинач триголовий). У кожному рус беруть участь м'язи, виконуючи його протидюч йому, що дода руху точнсть плавнсть.

, оставишь ответ?
Имя:*
E-Mail:


Добро пожаловать!

Для того чтобы стать полноценным пользователем нашего портала, вам необходимо пройти регистрацию.
Зарегистрироваться
Создайте собственную учетную запить!

Пройти регистрацию
Авторизоваться
Уже зарегистрированны? А ну-ка живо авторизуйтесь!

Войти на сайт