що вдбудеться якщо тканини не надходитиме кисень
Що вдбудеться якщо тканини не надходитиме кисень
Задать свой вопросЛеген це большой парний орган. Вони заповнюють майже весь об'м грудно порожнини. Права легеня бльша складаться з трьох часток, лва - з двох. Ззовн кожна легеня вкрита тоненькою щльною сполучнотканинною оболонкою - легеневою плеврою. Вона складаться з двох листкв: перший вкрива леген, другий вистила грудну порожнину. Мж ними розташована плевральна порожнина, заповнена плевральною рдиною, яка змочу поверхн листкв зменшу тертя мж ними пд час дихальних рухв. Унаслдок цього леген пд час дихання вльно рухаються по внутршнй сторон грудно порожнини. У пПд час вдиху атмосферне повтря надходить до легенв в альвеолах змшуться з повтрям, яке залишилося в их псля видиху (залишковий обм повтря). Залишковий об'м повтря не да легеням спадатися навть за найнтенсивншого видихулевральнй порожнин тиск на 6-9 мм рт. ст. нижчий вд атмосферного.
Як вдбуваться обмн газв у тканинах?
Бльша частина кисню вуглекислого газу переноситься у хмчно зв'язаному стан. Для вас уже вдомо, що основний транспортер кисню - гемоглобн еритроцитв (1г гемоглобну зв'язу 1,34 мл кисню). Кров постача до тканин кисень у вигляд оксигемоглобну (НbО2) - нестйко сполуки, яка просто розпадаться вивльня кисень. Як це вдбуваться? В артеральнй кров каплярв вмст кисню бльший, нж у клтинах. згдно з законами дифуз кисень через стнки каплярв легко переходить у тканинну рдину, з яко проника в клтини й одразу вступа в реакц окиснення органчних речовин (блкв, жирв, вуглеводв).
Унаслдок окиснення органчних речовин у клтинах збльшуться вмст вуглекислого газу. Вн так само завдяки дифуз з клтин через тканинну рдину надходить у капляри, в яких частина (близько 25%) вуглекислого газу зв'язуться з гемоглобном, утворюючи нестйку сполуку - карбгемоглобн. Так артеральна кров перетворються на венозну, яка по венах большого кола кровообгу (верхня нижня порожниста) надходить до правого передсердя, потм - до правого шлуночка серця, звдти - до легенв. У легенях карбгемоглобн розпадаться, вуглекислий газ вивльняться виводиться з органзму.
Решта (близько 75%) вуглекислого газу зв'язуться з водою плазми кров, утворюючи карбонатну кислоту (Н2СО3 ), що розпадаться на гдрогенкарбонат-они, як з'днуються з йонами калю натрю, утворюючи вдповдн сол (КНСО3) (NаНСОз). Ц сол в розчиненому вигляд мстяться в плазм кров та через органи видлення виводяться з органзму.
Чи змнються склад повтря в легенях?
Для дихання потрбен кисень, який ми вбирамо, вдихаючи атмосферне повтря. Як ви пам'ятате з природознавства, до складу атмосферного повтря заходить майже 21% кисню, близько 79% азоту, приблизно 0,03% вуглекислого газу, мала кльксть водяно пари та нертних газв. Саме такий склад вдихуваного повтря. Завдяки змнам частоти глибини дихання в альвеолах пдтримуться вдносно стабльний склад газв. Повтря, яке мститься в альвеолах (легеневих пухирцях), називають альвеолярним. Повтря, яке видихаться, називають видихуваним. Його склад порвняно з вдихуваним нший: кльксть у ньому кисню знижуться, а вуглекислого газу збльшуться.
-
Вопросы ответы
Статьи
Информатика
Статьи
Математика.
Разные вопросы.
Разные вопросы.
Математика.
Разные вопросы.
Математика.
Физика.
Геометрия.
Разные вопросы.
Обществознание.