Повдомлення на тему "Рацональне харчування людини" Безотлагательно кратко...

Повдомлення на тему "Рацональне харчування людини" Безотлагательно кратко...

Задать свой вопрос
1 ответ

Рацональне харчування   достатн в кльксному й повноцнне в яксному вдношенн харчування; фзологчно повноцнне харчування здорових людей з врахуванням х вку, стат, характеру прац та нших факторв.

Поняття рацонального харчування

Рацональне харчування сприя збереженню здоров'я, опрност шкдливим факторам навколишнього середовища, високй фзичнй й розумовй працездатност, а також активному довголттю. Вимоги до рацонального харчування складаються з вимог до:

1.харчового рацону;

2.режиму харчування;

3.разумов прийому ж;

4. якост ж.

Вимоги до харчового рацону

енергетична цннсть рацону виновата покривати енергозатрати органзму;

належний хмчний склад оптимальна кльксть збалансованих мж собою поживних речовин;

добра засвоювансть ж, яка залежить вд складу i методу приготування;

висок органолептичн властивост ж ;

рзномантнсть ж за рахунок широкого асортименту продуктв i рзних прийомв х кулнарно обробки;

здатнсть ж створювати вдчуття насичення;

сантарно-епдемчна безпечнсть.

Дотримуйтесь правила 25-50-25 для визначення клькост калорй на кожен прийом ж: 25 % калорй повинн припадати на снданок, 50 % на обд, 25 % на вечерю. Це допоможе утримувати нормальну вагу тла.

Займайтесь аеробними фзичними вправами в кнц дня, якраз перед вечерею. На протяз 2 годин псля напруженого фзичного навантаження спостергаться втрата апетиту i тому т, хто напружено працюють в другй половин денька, дять менше.

Незалежно вд часу доби фзичн вправи в поднанн з рацональним харчуванням пришвидшують втрату жиру при мнмальному зниженн ваги м'язево тканини, в той час як лмтоване вживання калорй може привести до зменшення.

Культивуйте в соб здоровий ужас перед повнотою. Надлишкова вага пов'язана з небезпекою тако хвороби, як рак. Жиров депо мсцем збереження отруйних речовин.

Не виснажуйте органзм малою клькстю калорй. Перш за все це стосуться людей, як сам для себя обмежують в калорях, намагаючись схуднути. нод це да негативн наслдки. Якщо ви виршили займатися крм того фзичними навантаженнями, то кльксть ж виновата бути збльшена.

Користуйтесь формулою для розрахунку вашо деально ваги. Занадто низький вмст жиру в органзм може викликати певн аномал i порушення. Жнки, у яких вмст жиру не досяга 15 % нердко страждають порушенням менструального циклу i ненормальним розвитком вагтност.

Користуйтесь формулою для визначення числа калорй, необхдних для пдтримки деально ваги. Перш за все необхдно, щоб кльксть калорй, як ми щоденно вживамо, була збалансована.

Добова потреба в енерг залежить вд добових енергетичних издержек, як дуть на основний обмн, засвоння ж i фзичну дяльнсть.

Енерговитрати i енергетичну цннсть ж вираховують в клокалорях.

Основний обмн це енерговитрати органзму в стан повного спокою, як забезпечують функц всх органв i систем, пдтримують температуру тла. Для молодих чоловкв середньо маси тла (70 кг) основний обмн становить 1600 ккал, у жнок 1400 ккал. Близько 200 ккал складають енерговитрати на засвоння ж, головним чином блкв i в значно меншй мр вуглеводв i жирв.

Витрати енерг на фзичну дяльнсть залежать вд характеру виробництва i домашньо роботи, вд особливостей вдпочинку.

За енерготратами люди подляються на 5 груп . Якщо у вас надлишкова вага, негайно переходьте на ндивдуальний план харчування, а саме:

Особливо дотримуйтесь управляла 50:20:30.

Зменшуйте вживання калорй i збльшуйте х витрати (0,5 кг зайвого жиру екввалентн 3500 ккал).

Щоб втратити 1 кг (7000 ккал) в тиждень, потрбно щоденно вдмовлятися вд 1000 ккал. А для того, щоб втратити переважно жирову тканину, а не м'язеву, слд збльшувати фзичну активнсть.

сти менше жирно ж, рзко обмежити споживання смаженого м'яса, масла, ковбаси, сосисок, сметани, сиру, майонезу.

Вживайте менше цукру (варення, тортв, печива).

сти бльше низькокалорйних продуктв, об'мних (сир овоч, фрукти, хлб грубого помолу, соки).

Вддавайте перевагу м'ясу птиц, риби. Вживайте менше яловичини, свинини, баранини.

Щоденно вживайте вд 6 до 8 склянок води, фруктових сокв.

сти треба повльно, добре пережовуючи, витрачаючи на кожен прийом ж не менше 20 хв. (саме через 20 хв. прибывать почуття ситост). Процес розжовування знижу стрес i напруження.

Намагайтесь харчуватися розумно. Пам'ятайте, що почуття голоду виника двч. Спочатку його викликають нервишек мпульси з порожнього шлунку, псля переходу останнх порцй харчово кашиц в дванадцятипалу кишку. Якщо людина прийняла жу, то в цьому випадку почуття ситост виника вдразу псля наповнення шлунку певною клькстю ж. Якщо ж людина подавлю перший сигнал голоду, то це вдчуття проходить, людина не зверта уваги на цей сигнал.


, оставишь ответ?
Имя:*
E-Mail:


Добро пожаловать!

Для того чтобы стать полноценным пользователем нашего портала, вам необходимо пройти регистрацию.
Зарегистрироваться
Создайте собственную учетную запить!

Пройти регистрацию
Авторизоваться
Уже зарегистрированны? А ну-ка живо авторизуйтесь!

Войти на сайт