заполнитееее!!! пжжж!!! срочна даю 40 баллов!!!!!
Заполнитееее!!! пжжж!!! срочна даю 40 баллов!!!!!
Задать свой вопросНайпростш
За нравом живлення найпростш гетеротрофи (лише деяк представники джгутикових автотрофи), живляться бактерями, одноклтинними водоростями, ншими найпростшими, детритом. Як хижаки вони живляться одноклтиннимиабо нитчастими водоростями, мкроскопчними грибами, ншими видами протозоа, а як мкрофаги бактерями детритом.
Плоск черви
Травна система замкнена: ма переднй середнй вддли, а заднй вддл з анальним отвором вдсутн. Неперетравленн рештки ж виводяться через ротовий отвр, що вдкриваться на черевному боц.
Кругл черви
Травна система незамкнена: подляться на передню, середню задню кишку, що закнчуться анальним отвором. Навколо ротового отвору губи, як слугують для присмоктування.
Кльчаст червяки
Травна система утворена передньою, середньою задньою кишками. Через рот жа потрапля у глотку, стравохд, а потм - у кишечный тракт. Ряд видв ма шлунок.
Молюски
Травна система: рот, глотка, стравохд, шлунок, кишечный тракт анальний отвр, як доповнюють слинними залозами печнкою. Ряд молюскв ма тертку, або радулу, яка ма хтинов зубц для зскрбання рослинно ж.
Членистоног
Травна система утворена ектодермальною передньою, ентодермальною середньою та ектодермальною задньою кишками.
перетворення кнцвок переднх сегментв тла на ротов, призначен для утримання й механчно переробки ж. Часто передня кишка служить для тимчасового збергання ж воло (анатомя) метеликв, бджл. У бльшост наземних членистоногих до передньо кишки вдкриваються слинн залози. У середнй кишц та придатках вдбуваються основн процеси травлення та всмоктування. У заднй найважлившою серед функцй всмоктування води з екскрементв повернення в гемолмфу.
Ланцетники
Травна система ма вигляд трубки, що лежить пд хордою, вона складаться з рота, глотки та кишечника. Ланцетники - фльтратори.
Риби
Риби можуть бути подлен на траводних, хижакв, детритофагв та вседних. Рослинодн риби можуть живитись як макро- так мкроводоростями, а також водними квтковими рослинами.
Земноводн
На дн ротоглотково порожнин знаходиться язик. У безхвостих вн переднм кнцем прикрплються до нижнх щелеп, при вилову комах язик викидаться з рота, до нього прилплються здобич. На щелепах зуби, що служать злее для утримання здобич. У жаб вони розташован лише на верхнй щелеп.
У ротоглоткову порожнину вдкриваються протоки слинних залоз, секрет яких не мстить травних ферментв. З ротоглотково порожнини жа по стравоходу надходить у шлунок, звдти в дванадцятипалу кишку. Сюди вдкриваються протоки печнки та пдшлунково залози. Перетравлювання ж вдбуваться в шлунку дванадцятипалй кишц. Узкий кишечникпереходить у пряму кишку, яка утворю розширення клоаку.
Плазуни
Зуби не диференцйован. У змй з'являються отруйн зуби, що мають борозни або канали для вдтоку отрути з отруйно залози. Язик його мускулатурарозвинен добре. З ротово порожнини жа потрапля в стравохд, потм до шлунка й у вдносно довгий кишечный тракт, який вдкриваться в клоаку. Печнка та пдшлункова залоза розвинен добре.
Птахи
Перетравлювання ж за 2-3 години (швидкий обмн речовин для пдтримки постйно температури тла)
Дзьоб, глотка, стравохд, шлунок, кишечный тракт, клоака
Ссавц
Ротова порожнина (зуби, язик, слинн залози), глотка, стравохд, шлунок, кишечный тракт (узкий, товстий вддли та пряма кишка, в нього впадають протоки пдшлунково залози та печнки), анальний отвр.
Функц: подрбнення, перетравлювання ж, всмоктування поживних речовин у кров, виведення решткв.
-
Вопросы ответы
Статьи
Информатика
Статьи
Математика.
Разные вопросы.
Разные вопросы.
Математика.
Разные вопросы.
Математика.
Физика.
Геометрия.
Разные вопросы.
Обществознание.