Висновок про значення звивисто поверхн пвкуль мозку
Висновок про значення звивисто поверхн пвкуль мозку
Задать свой вопросЛатералзаця пвкуль
Редагувати
Широкий узагальнення, нередко зроблен в популярнй психолог про мжпвкульну асиметрю, наприклад, логки, творчост часто не зовсм точними, оскльки бльшсть функцй мозку фактично розподлен мж обома пвкулями. Бльшсть наукових доказв асиметр стосуються нижчого рвня перцептивних функцй, а не обширно обговорюваних функцй високого рвня (наприклад, пдсвдомо обробки граматики, а не логчного мислення в цлому)[7][8].
Кращий приклад науково встановлено латералзац те, що обидва центри мови, Брока Вернке, нередко зустрчаються виключно на лвй пвкул. Ц центри знаходяться на пвкул, протилежнй до провдно руки. Латерализация функцй, таких як семантика, просодя, нтонаця, акцентуаця, ритм т. д. була поставлена пд питання з тих пр, если була виявлена нейрональна база в обох пвкулях.[9][10]
Пвкул головного мозку людського емброна в 8 тижнв.
Перцептивна нформаця обробляться в обох пвкулях, але латералзовано. При цьому нформаця з кожно частини тла направляться в протилежну пвкулю (взуальна нформаця розделена трохи накше, але все-таки латералзовано). Аналогчно, управлння рухами також вдбуваться в пвкул на протилежнй сторон. Таким чином, лво- право-руксть також пов'язан з мжпвкульоною латералзацю.
В деяких бохмчних качествах пвкул також асиметричн. Дослджен бльш висок рвн нейромедатора норадреналну в правй пвкул й бльш висок рвн допамну в лвй.[11]
Також бло речовини (довг аксони) в правй пвкул, а сро речовини (тл клтин) в лвй[12].
Так функц мови, як граматика словотворення найчастше латералзован в лвй пвкул мозку. На вдмну вд их, цлсн мисленнев функц мови, так як нтонаця акцент часто пов'язан з правою пвкулею мозку. нш нтегративн функц, так як нтутивн або евристична арифметика, бнауральна локалзаця звуку т. д. схоже, бльше контролюються в двосторонньому порядку.
-
Вопросы ответы
Статьи
Информатика
Статьи
Математика.
Физика.
Математика.
Разные вопросы.
Разные вопросы.
Математика.
Разные вопросы.
Математика.
Физика.
Геометрия.