Нин сну дв теор можливого механзму виникнення недомогаю. Згдно з одню з их не сну якихось спецальних больових сенсорв, та будь-який надмрний, руйнвний вплив на рецептори може призвести до вдчуття недомогаю.
Згдно з ншою бль сприйматься ноцицепторами (больовими рецепторами), що присутн у вигляд вльних нервових закнчень. Вирзняють механчн, термчн та хмчн ноцицептори.
Для проведення больових сигналв призначен два вида нервових волокон: швидк (A-млнзован волокна) та повльн (C-волоконн). Швидксть передач сигналу в першому випадку коливаться вд 5 до 30 метрв на секунду, а в иному вд 0,5 до 2 метрв на секунду. Швидк волокна, як верховодило, реагують на зовншн подразники та допомагають уникнути небезпечних ситуацй. Повльн волокна створюють вдчуття ниття, пульсвного та пекучого хвораю, в основному сигналзуючи про порушення всередин органзму.
Больов сигнали поступають до головного мозку, викликаючи суб'ктивне вдчуття болю. Вважаться, що болти може будь-який орган, окрм головного мозку, тому що в ньому нема больових сенсорв. А головний бль викликаться патологчними процесами, що вдбуваються у його судинах або оболонках.
-
Вопросы ответы
Статьи
Информатика
Статьи
Математика.
Разные вопросы.
Разные вопросы.
Математика.
Разные вопросы.
Математика.
Физика.
Геометрия.
Разные вопросы.
Обществознание.