що де вдбуваться у свтловй фаз фотосинтезу?
Що де вдбуваться у свтловй фаз фотосинтезу?
Задать свой вопросФотосинтез як хмчне явище явля собою процес, в ход якого вдбуваться формування органчних сполук при взамод води вуглекислого газу. Неодмнною умовою проткання процесу на свтл, при безпосереднй участ фотосинтетичних речовин. Для рослинного свту такими речовинами хлорофл, для бактерй бактерохлорофл.
Ця реакця за свою природою багатоетапна носить квантовий нрав. Багатоетапнсть проявляться в тому, що в ход фотосинтезу послдовно проткають процеси прийому, перетворення використання прийнято квантово енерг свтла. Одним з таких перетворень процес трансформац вуглекислого газу в органчну речовину. А процесом, в ход якого зявляються енергонасичен молекули АТФ-зднання, називаться свтлова фаза фотосинтезу. Головною умовою чинником проткання ц фази наявнсть свтлово енерг. Механзм забезпечення такового перетворення як свтлова фаза фотосинтезу схематично можна представити таким чином. Хлорофл, який знаходиться на мембранах в хлоропластах рослин, поглина свтлов потоки сонячно енерг. Потм ця енергя сприя зднанню елементв фосфорно кислоти з елементами молекул АТФ АДФ. Однак на цьому робота енерг свтла не закнчуться.
Крм впливу на процес злиття молекул, ця енергя да можливсть здйснити реакцю розщеплення елементв води. Здесь свтлова фаза фотосинтезу протка у вигляд реакц 2H20 = 4H + + 4e-+ O2. Як бачимо, результатом ц реакц виступа видлився кисень, який потм у вльнй форм просто надходить у природне оточення.
Наступним етапом, в ход якого реалзуться свтлова фаза фотосинтезу, активзаця молекул хлорофлу. У ход цього процесу пд впливом квантв свтла електрон молекули хлорофлу перемщаться на бльш високий електронний рвень в структур молекули. Каталзаторами переносниками цього електрона виступають елементи блкв хлоропласта. Проходячи через деяку послдовнсть даних блкв-переносникв, електрон молекули хлорофлу змушений втрачати свою енергю, витрачаться вона на пдтримання окислювально-вдновного процесу в молекулах АТФ.
Втратили таким чином свою енергю елементи (електрони), молекули хлорофлу вдновлюються за рахунок приднання електронв, як зявилися в итог проткання вже згадувано вище реакц розщеплення молекули води. Утворений ж водень у процес цього розщеплення синтезуться з ншою речовиною, яке буде здатне виконувати роль його транспортера в межах хлоропласта.
Рослини, естественно, снують в умовах темряви, тобто тод, если потк свтлово енерг вдсутня. Тому вдбуваться темновая стадя фотосинтезу, яка здйснються в простор, укладеному мж оболонкою тлакодам хлоропласта. Для ц фази свтлова енергя не потрбна, а сама реакця складаться з процесв послдовно трансформац молекул вуглекислого газу, що надходять х атмосферного повтря. Результатом таких перетворень виступа формування молекул глюкози, перш за все, та нших органчних сполук. Такими сполуками амнокислоти, нуклеотиди, а також всм вдомий глцерин.
Крм подлу на фази фотосинтезу, в науц розглядаться класифкаця даного естественного процесу за типами. Основними з их С3-фотосинтез, С4-фотосинтез, при яких утворюються, вдповдно, трьох- четирехуглеродние зднання.
-
Вопросы ответы
Статьи
Информатика
Статьи
Математика.
Физика.
Математика.
Разные вопросы.
Разные вопросы.
Математика.
Разные вопросы.
Математика.
Физика.
Геометрия.