Укажть прцес пд час якого рослини видляють кисень

Укажть прцес пд час якого рослини видляють кисень

Задать свой вопрос
1 ответ

21. РОСЛИНА - ЖИВИЙ ОРГАНЗМ.

Рослини сам створюють органчн речовини з неорганчних (автотрофний тип живлення).

Мнеральне живлення вбирання води з розчиненими в нй мнеральними речовинами транспортування до надземно частини рослини.

Повтряне живлення - фотосинтез - природний процес, завдяки якому на свтл рослини перетворюють неорганчн речовини навколишнього середовища вуглекислий газ з повтря воду переважно з рунту в прост органчн, при цьому в навколишн середовище видляться кисень (органела клтини здйснення фотосинтезу хлоропласт). (Свчка гортиме довше пд ковпаком рослини, що була на свтл доказ видлення кисню, пд краплями йоду листок тако рослини посин доказ утворення в освтленй частин листка крохмалю).

Дихання - рослина вбира кисень видля вуглекислий газ, при цьому органчн речовини рослини розкладаються, унаслдок чого вивльняться енергя. Ця енергя насамперед потрбна самим рослинам для забезпечення процесв життдяльност в нчн години, коли нема сонячного свтла. (Вапнована вода в темному мсц з елодею стане каламутною свдчить про видлення вуглекислого газу, який реагу з вапнованою водою).

Унаслдок випаровування води листками посилються надходження з рунту розчину поживних речовин та охолоджуться рослина, ус процеси життдяльност рослини вдбуваються злее за наявност води, зазвичай поглинають багато води, для утворення органчних речовин використовують злее незначну кльксть, основна маса води випаровуться (випаровування води - це видлення з рослини водяно пари). Воду випаровують ус частини рослини, а найнтенсивнше - листки. (В щльно закритй пробирок з глочками з листочками  через деякий час на стнках колби з'являться краплини води доказ випаровування).

Виберть одну правильну вдповдь.

1. Зазначте органели клтини рослин, у яких вдбуваться фотосинтез: а) ядро; б) хлоропласти; в) вакуол.

2. Укажть вегетативний орган рослини: а) квтка; б) наснина; в) пагн; г) плд.

3. Визначте, чим процес фотосинтезу вдрзняться вд дихання: а) кисень поглинаться; б) кисень видляться; в) вуглекислий газ видляться.

4. Укажть процес, пд час якого рослини видляють кисень: а) фотосинтез; б) дихання; в) випаровування води.

Дайте вдповдь на запитання.

1. Що отличительно для рослин?

Рослина - це цлсний органзм, якому, як будь-якй ншй живойй стот, притаманне живлення (повтряне та мнеральне), дихання, обмн речовин, рст, розвиток розмноження, х вивча наука ботанка (вд грец. ботане - травка, рослина). Органзм бльшост рослин складаться з органв.

2. Про що свдчить тсний взамозв'язок усх органв у рослинному органзм?

Органзм бльшост рослин складаться з органв. Орган - це частина органзму, яка ма напевавну будову та викону певн функц, тому органзм це тсний взамозвязок усх органв.

Установть, як процеси забезпечують вегетативн та генеративн органи рослин.

Корен та пагони (пагн складаться з стебла та розмщених на ньому листкв бруньок) - це вегетативн органи рослини (виконують функц росту, живлення, обмну речовин, видлення продуктв обмну тощо, тобто здйснюють рзномантн процеси життдяльност рослини).

Квтка, плд наснина - генеративн (вд латинського слова генеро - народжую, вдтворюю) органи квткових рослин (забезпечують наснне розмноження). Квтка - це вкорочений та видозмнений пагн, у квтц формуються статев клтини, що забезпечують утворення насння.

, оставишь ответ?
Имя:*
E-Mail:


Добро пожаловать!

Для того чтобы стать полноценным пользователем нашего портала, вам необходимо пройти регистрацию.
Зарегистрироваться
Создайте собственную учетную запить!

Пройти регистрацию
Авторизоваться
Уже зарегистрированны? А ну-ка живо авторизуйтесь!

Войти на сайт