виды и функции крыльев у птиц

Виды и функции крыльев у птиц

Задать свой вопрос
1 ответ
Крило птахв  парна передня кнцвка уптахв, будова яко як верховодило дозволя створювати пдйомну силу та нада птахам здатнсть до польоту, а у деяких птахв, таких як пнгвни  альков, дозволя плавати. У деяких нелтаючих птахв крила або атрофувалися, або вдсутн зовсм (наприклад, у кв)..
Крильце, придаткове крило (alula)  невелика проекця крил на антерорному (передньому) краю крила птахв. Крильце ма в основ полекс (большой палець) птахв здатне вльно рухатися вдносно решти крила, воно зазвичай складаться з 3-5 невеликих пр'в. Подбно до махового пр'я, пр'я придаткового крила асиметричне, воно не ма жорсткост, отличительно для махового.

Крильце вдгра важливу роль в польот, допомагаючи при повльному рус. Це пр'я викону функцю, подбну до функцпередкрилкв крила лтакв, дозволяючи крилу досягати бльшого кута атаки та збльшення пдйомно сили, запобгаючи втрат швидкост. Рухаючи великий палець та змнюючи щлину мж крильцем та рештою крила, птах запобга втрати швидкост, що необхдно при повльному польот або приземленн.


Тло птахв обтчно форми, вкрите пр'ям. Пера вкривають переважну частину поверхн тла птаха та формують оперення.

Розрзняють так види пер: контурн, нитчаст, пухов, пух та щетинки.

До контурних пер належать: махов, що вдграють головну роль в утворенн несучо поверхн крила; рульов, що утворюють хвст, та криюч, що вкривають тулуб птаха значну частину крил.

Контурн пера утворен стрижнем та двомаопахалами, розташованими в однй площин. Нижня частина стрижня  так званий очин  порожня та позбавлена опахал, усередин розташовано плвчасте утворення, що називаться дужка. Решта стрижня  стовбур  ма серцевину, що складаться з просто рогово комрчасто тканини.


Опахала утворен довгими бордками, вд яких вдходять менш бордки иного порядку; на их, у свою чергу, розташован рогов гачки, якими зчеплюються бордки пера. У раз вдсутност гачкв бордки залишаються незчепленими, такий вид пера називаться пуховим.
, оставишь ответ?
Имя:*
E-Mail:


Последние вопросы

Добро пожаловать!

Для того чтобы стать полноценным пользователем нашего портала, вам необходимо пройти регистрацию.
Зарегистрироваться
Создайте собственную учетную запить!

Пройти регистрацию
Авторизоваться
Уже зарегистрированны? А ну-ка живо авторизуйтесь!

Войти на сайт