Почему главно проветривать помещение класса? Учим про воздух.

Почему главно проветривать помещение класса? Учим про воздух.

Задать свой вопрос
2 ответа
Правильное проветривание помещений является неотъемлемой долею творения благосклонного локального климата дома и на работе. В наш урбанизированный век человек проводит в помещениях около 95% собственного времени. Вылазки на свежий воздух мы совершаем в главном, чтоб добраться из одного помещения в иное, за исключением может быть выходных, когда мы совершаем долгую прогулку на свежайшем воздухе, превосходнее всего за городом. Но и это делают не все и не всегда. Потому очень важно смотреть за чистотой и свежестью воздуха в жилых и рабочих помещениях. От воздуха, которым мы дышим зависит наше дыхание, самочувствие, трудоспособность, качество сна и общее здоровье.
Кожен добре зна, як важко тривалий час перебувати в задушливому примщенн: вд духоти почина болти голова, з'являться млявсть, розбитсть, сонливсть ... Багато хто объясню це браком кисню. помиляються. У повтр погано вентильованого примщення вмст кисню знижуться настльки незначно, що це не може надати жодного негативного впливу на органзм.

Винуватцем цлий комплекс факторв, , на думку багатьох вчених, в першу чергу вуглекислота. Дослди показують, що в непроветренной кмнат, де знаходяться люди, вмст вуглекислоти перевищено бльш нж у 20 разв! У цьому нема нчого удивительного - адже вуглекислота видляться з повтрям, що видихаться. Вуглекислота - потужний регулятор функц дихання кровообгу.

Це, у свою чергу, може викликати вдчуття тяжкост в голов головний бль, стан дискомфорту, швидку стомлювансть. Крм не, ми вдихамо так зван шкдлив домшки, наприклад, окис вуглецю, або чадний газ (СО). Протягом доби людина може видляти в навколишн його атмосферу до 10-15 мллтрв СВ. А якщо в примщенн багато людей, воно тривало не провтрються, вмст у повтр чадного газу збльшуться, вн може почати надавати токсичну дю на органзм.

Потрапляючи через леген в кров, молекули окису вуглецю впроваджуються в еритроцити, витсняють кисень з його сполук з гемоглобном, утворюючи карбоксигемоглобн. При цьому порушуться транспорт кисню до тканин, що веде до розвитку киснево недостатност - гпокс. Крм того, окис вуглецю порушу процес бологчного окислення в тканинах, викликаючи кисневе голодування в органзм, вд чого страждають вс його системи порушуються багато функцй.

У повтр непроветренних примщень мстяться й нш шкдлив домшки: метан, амак, альдегди, кетони. Вони надходять в навколишнй нас повтря з легенв при диханн (всього з повтрям, що видихаться видляться 149 речовин, а також з поверхн шкри, з випаровуванням поту 271 речовина).

Альдегди, наприклад, систематично вступаючи у взамодю з блками тканин, можуть стати причиною патологчних змн внутршнх органв, у першу чергу, органв дихання. Плохо позначаються вони на дяльнсть центрально нервово системи, а через це виника пдвищена стомлювансть, головний бль.

До несприятливих наслдкв призводить вдихання амаку - хмчно сполуки азоту з воднем. У повтр погано провтрюваного примщення вмст ц речовини, звичайно, не настльки значно, щоб викликати типову картину отруння. Але бда в тому, що вплив амаку на органзм пдсилюють нш шкдлив домшки в повтр. такий подвйний або потрйний удар виявляться вже досить вираженим: його наслдками можуть стати частшання подиху, пдвищення артерального тиску, подразнення слизових оболонок верхнх дихальних шляхв, млявсть, сонливсть, зниження працездатност, головний бль.

Чималий шкоди органзму завда недолк в повтр не вентильованих примщень негативно заряджених онв, а означать, надлишок онв позитивних. Сразу вже не потрбно доводити, що саме негативн они, яких багато у свжому повтр, тонзують вегетативну нервову систему через периферичн рецептори, закладен в шкр, в слизових оболонках верхнх дихальних шляхв. В итог пдвищуться життвий тонус, з'являться бадьорсть, гарний настрй.

Висновок з усього сказаного очевидним: примщення, в яких ми живемо, працюмо, вдпочивамо, треба ретельно систематично провтрювати. Як можна частше бувати на свжому повтр, за мстом. В атмосфер присутн молекули озону, або трьохатомних кисню, як особливо интенсивно стимулюють функцю центрально нервово системи процеси бологчного окислення.



 




, оставишь ответ?
Имя:*
E-Mail:


Последние вопросы

Добро пожаловать!

Для того чтобы стать полноценным пользователем нашего портала, вам необходимо пройти регистрацию.
Зарегистрироваться
Создайте собственную учетную запить!

Пройти регистрацию
Авторизоваться
Уже зарегистрированны? А ну-ка живо авторизуйтесь!

Войти на сайт