Помогите срочно!!!Подалуйста!!!!!!!!Особливост будови риб,х бологчн особливост з
Помогите срочно!!!
Подалуйста!!!!!!!!
Особливост будови риб,х бологчн особливост з середовищем снування
особливост будови риб
Риби пристосован до разумов снування, насамперед, завдяки форм свого тла. Тло риб обтчне, здебльшого видовжене, що да змогу швидко пересуватися у вод. Воно подляться на так вддли, як голова, тулуб, хвст. Граница мж головою й тулубом проходить по задньому краю зябрових кришок, а межею мж тулубом хвостом вертикальна лня через анальний отвр. На голов мстяться пара глаз, пара нздрв, ротовий отвр зябров щлини або зябров кришки. На тулуб парн (грудн та черевн) й непарн (спинний, хвостовий та анальний) плавц. Кожний з их ма певне призначення. Спинний плавець, спрямований прямо вгору, д, як стаблзатор, завдяки чому риба триматься у вертикальному положенн. Грудн плавц, розставлен в сторони, допомагають збергати рвновагу й здйснювати повороти. Черевн плавц виконують роль стаблзаторв, а хвостовий призначений для здйснення та вирвнювання напряму руху. Риба з силою б хвостовим плавцем у рзн боки, вся задня частина тла робить хвилеподбн плавальн рухи. У риб, як швидко плавають (наприклад, у меч-риби, тунцв), обидв лопат хвостового плавця однаково довжини. А в тих, що швидко занурюються в глибину (акули, блуга), бльше розвинена верхня лопать.
Плавц складки шкри, усередин яких розмщен опорн промен з сполучно тканини.
Тло риб вкрите шкрою, яка ма велику кльксть одноклтинних слизових залоз луску. Залози видляють слиз, що захища риб вд мкроорганзмв та зменшу тертя пд час руху. Луска риб це похдн шкри, утворен з мцно речовини. Для луски властивий рст з утворенням рчних клець, що дозволяють визначати вк темпи росту риб. Кльксть лусок не змнються, але розмри х з вком риби збльшуються. Що цкаво, луска збльшуться не через прирст по краях, а внаслдок виникнення молодих лусок бльшого розмру, як наростають пд старими. Тому луска з кожним роком 100 товстшою. Вона складаться з зрослих лусок, верхня з яких найменша й найстарша, а нижня найбльша й наймолодша.
Луска тверд шкрн утвори, що виконують захисну та опорно-рухову функц.
Але не тльки за допомогою плавцв риби добре плавають. Велику роль у цьому вдгра плавальний мхур, що в багатьох риб. Вн ма вигляд срблясто, витягнуто в довжину кульки, яка посередин нби перевязана невидимою ниткою. Вдомо, що вага риби трохи бльша за густину води. Це означа, що риба у вод виновата тонути. Але цього за життя риби не трапляться, оскльки вага у вод залежить вд обму плавального мхура.
Если вн стискаться, густина тла риби 100 бльшою за густину води, риба опускаться. Пд час пднмання у верхн шари води обм мхура збльшуються.
Плавальний мхур орган риб, який розвиваться як вирст стравоходу, гдростатичним апаратом, а також у деяких риб бере участь у диханн та утворенн звукв.
Проте риби, як не мають плавального мхура (наприклад, скат). Вдсутнй мхур в акул, як, щоб не потонути, повинн постйно рухатися.
Отже, особливостями будови риб, як ознакою пристосування до життя у вод, можна назвати наявнсть обтчно форми тла, плавцв, луски й плавального мхура.
-
Вопросы ответы
Статьи
Информатика
Статьи
Математика.
Физика.
Математика.
Разные вопросы.
Разные вопросы.
Математика.
Разные вопросы.
Математика.
Физика.
Геометрия.