Серед методв дослджень у генетиц видлть т, що допомагають установити
Серед способв дослджень у генетиц видлть т, що допомагають установити причини спадкових
захворювань людини
Гбридологчний способ, застосований Г.Менделем, поляга в схрещенн (гбридизац) органзмв, як вдрзняються за певними станами одн чи клькох спадкових ознак. Нащадкв, одержаних вд такового схрещування, називають гбридами. Гбридизаця лежить в основ гбридологчного аналзу дослдження нраву успадкування станв ознак за допомогою системи схрещень. Схрещування бува моногбридним, дигбридним полгбридним. Моногбридне схрещування це поднання батьквських форм, як вдрзняються рзними станами злее одн спадково ознаки; дигбридне двох ознак; полгбридне трьох бльше.
Генеалогчний способ поляга у вивченн родоводв органзмв. Це да змогу поостежити характер успадкування рзних станв певих ознак у ряд поколнь. Вн обширно застосовутьсяв медичнй генетиц. За його допомогою встановлюють генотип особин вираховують ймоврнсть прояву того чи ншого стану ознаки у майбутнх нададкв.
Популяцйно статистичний метод да можливсть вивчати частоти зустрчальност алелей у популяцях органзмв, а також генетичну структуру популяцй. Крм генетики популяцй, його застосовують й у медичнй генетиц для вивчення поширення певних алелей серед людей. Для цього вибрково дослджують частину населення певно територ статистично обробляють одержан дан.
Цитогенетичний способ грунтуться на дослдженн особливостей хромосомного набору (каротипу) органзмв. Вивчення каротипу да змогу виявити мутац, повязан з змною як клькох хромосом, так струкрури окремих з их. Каротип дослджуться у клтинах на стад метафази, бо в цей перод клтинного циклу структура хромосом виражена найчткше.
Бохмчн методи використовують для дагностики спадкових захворювань, повязаних з порушенням обмну речовин. За хньою допомогою виявляють блки, а також промжн продукти обмну, невластив даному органзмов, що свдчить про наявнсть змнених (мутантних) генв. Вдомо понад 500 спадкових захворювань людини, зумовлених такими генами.
Близнюковий метод поляга у вивченн однояйцевих близнят. Однояйцев близнята завжди одн стат, бо мають однаков генотипи. Дослджуючи так органзми, можна зясувати роль чинникв довклля у формуваннн фенотипу особин: рзний нрав хнього впливу зумовлю розбжност у прояву тих чи нших станв певних ознак.
Окрему групу становлять методи генетично нженер, за допомогою яких учен видляють з органзмв окрем гени або синтезують х штучно, перебудовують певн гени, вводять х у геном ншо клтини або органзму. Крм того, вчен можуть сполучати гени рзних видв в однй клтин, тобто поднуватив однй особин спадков ознаки, притаманн цим видам.
-
Вопросы ответы
Статьи
Информатика
Статьи
Разные вопросы.
Математика.
Физика.
Геометрия.
Разные вопросы.
Обществознание.
Математика.
Химия.
Русский язык.
Разные вопросы.