Як вплива курння на голосоутворення

Як вплива курння на голосоутворення

Задать свой вопрос
1 ответ

Пд час палння нкотин вплива на стан нервових центрв, як формують вдчуття задоволення у людини. Тривале палння призводить до нкотинзму хрончного отруння, яке характеризуться зниженням працездатност, ураженням дихально та серцево-судинно систем. Смертельна доза нкотину для людини 1 мг на 1 кг маси тла, мститься у 20 мцних цигарках, однак протягом палння нкотин поступово надходить у кров, посилюються ознаки отруння, спрацьовують захисн рефлекси кашель, видлення слизу, нудота, як проти вол людини стримують подальше накопичення у кров нкотину, але не запобгають хрончному отрунню.

Крм нкотину, пд час палння на органзм плохо впливають й нш речовини:

чадний газ, який утворю з гемоглобном стйку сполуку карбоксигемоглобн, псля чого зменшуться здатнсть кров переносити кисень;

недоокислен ароматичн та вуглеводн сполуки, зокрема бензпрен, який сильним канцерогеном (вд cancer рак, genes породжуючий);

смоли;

важк метали та радоактивн речовини, як потрапляють у рослину з грунту, а потм пд час згоряння з димом надходять у дихальн шляхи всмоктуються у кров.

При згорянн 20 г тютюну видляться 1,2 мг цандв, 1,2 мг срководню, 640 мг амаку, 920 мг чадного газу, майже 1 г дьогтю, що складаться з рзних смол. Жоден фльтр не затриму навть половину цих токсичних речовин, вони потрапляють на величезну внутршню поверхню, де пошкоджують клтини альвеол та каплярв, а потм надходять у кров. Дим, що вдихуться, ма температуру +50-60С, що нагрва слизову оболонку, але одночасно сушить , зменшуючи захисну функцю слизу, викликаючи додаткову його секрецю, а бльша кльксть слизу затриму виведення назовн пилу та мкроорганзмв, як потрапили в органзм.

При потраплянн диму до ротово порожнини наявн у ньому речовини, насамперед дьоготь, вдкладаються на емал, спричинюючи пожовтння, а потм пошкодження. Вони ж подразнюють рецептори стимулюють утворення слини, яка захища вд них. Проте частина цих речовин розчиняться у слин заковтуться, плохо впливаючи на клтини в нших частинах шлунково-кишкового каналу.

Найбльш поширеним наслдком палння розвинення раку легень. Схильнсть до цього захворювання у людей, як не палять, становить 1%, у тих, що викурюють до 10 цигарок за добу, 8%, а вдповдно 10-20 цигарок 10%, понад 20 цигарок 23%. Вважаться, що вд хвороб, пов'язаних з палнням, щороку у свт вмира понад 2,5 млн. людей.

Наявн у тютюновому диму речовини погршують процеси тканинного дихання, а вд дефциту енерг починаться порушення фзологчних функцй органзму виника хрончне запалення дихальних шляхв (вд носово порожнини до альвеол легень), склеротичн ураження стнок судин та звужування судин (гпертоня), погршення пам'ят, запаморочення, недокрв'я, погршення стану мунно системи, руйнування кстково та хрящово тканини.

Палння скорочу на клька рокв тривалсть людського життя.

Першопричиною появи пухлини у легенях при палнн надходження радоактивного елемента полоню та вуглеводню бенозпрену.

Нкотин спочатку збуджу судинний та дихальний центри, а потм гальму х. Тому псля початку палння посилються серцебиття, звужуються периферичн судини зроста кров'яний тиск, звужуться просвт бронхв, а це зменшу забезпечення киснем клтин серця та нервово тканини. Дефцит кисню зумовлю зростання рвня лпдв та холестерину у кров, що в подальшому спричиню серцеву недостатнсть та атеросклеротичне ураження судин. Особливо страждають судини нг, тому що кровообг сповльнються через звуження судин, а водночас мало надходить поживних речовин та кисню до м'язв, суглобв, шкри. Палння виклика ушкодження оболонок судин, що призводить до погршення х заповнення. Порушення живлення тканин виклика запалення у судинах, у их виникають тромби, а це завершуться некрозами (вд пекгов мертвий).

Нкотин вплива на стан вегетативно нервово системи, а саме посилю секрецю та моторику травного каналу, тому поступово виника залежнсть роботи шлунка та кишечному тракту вд зовншнього надходження нкотину. нш речовини, що потрапляють з слиною з ротово порожнини, викликають подразнення сенсорв, спричиняють до появи запалення, виразково хвороби, пухлин, жовчнокам'яно хвороби.

Звуження судин у статевих залозах пд впливом палння негативно позначаться на розмноженн та дозрванн статевих клтин як у чоловкв, так у жнок, а у вагтних виклика кисневе голодування плода зумовлю ускладнення протягом внутршньоутробного розвитку пд час пологв. Надходження канцерогенв (ароматичних сполук, радоактивних речовин) через плаценту призводить до появи спадкових захворювань, тому що змнються послдовнсть нукленових кислот, на яких збергаться нформаця про вс ознаки органзму.

, оставишь ответ?
Имя:*
E-Mail:


Последние вопросы

Добро пожаловать!

Для того чтобы стать полноценным пользователем нашего портала, вам необходимо пройти регистрацию.
Зарегистрироваться
Создайте собственную учетную запить!

Пройти регистрацию
Авторизоваться
Уже зарегистрированны? А ну-ка живо авторизуйтесь!

Войти на сайт