(дам 20 банкетов)Яка роль бактерй у процесах грунтоутворення (твр)
(дам 20 пиров)Яка роль бактерй у процесах грунтоутворення (твр)
Задать свой вопросБактер можуть оселятися в органзмах нших стот. Бульбочков бактер вбирають Нтроген з повтря, повертаючи його в рунт (оселяються на коренях гороху, квасол, конюшини, утворюючи на них потовщення - бульбочки). Вигдний симбоз: бактер постачають рослин створен ними сполуки Нтрогену, а вд рослин отримують розчини необхдних м органчних речовин.
У кишечному тракту людини також живуть бактер (кишкова паличка) сприяють процесам травлення, утворюють деяк втамни та перешкоджають дяльност хвороботворних мкроорганзмв.
На жалко, якщо кишкова паличка потрапля в нш частини нашого органзму, наприклад у черевну порожнину, вона може викликати там запальн процеси.Бактер можуть спричинювати рзномантн захворювання рослин, на уражених органах яких з'являються плями, пухлини тощо, так загнивають вдмирають.
Щоб убезпечити продукти харчування вд бактерй, здатних х псувати, застосовують технолог стерилзац чи пастеризац. Стерилзаця - це процес повного знищення мкроорганзмв та хнх спор (дя високих температур + 100 С вище, ультрафолетов промен, ультразвук, певн хмчн речовини тощо). Пастеризаця поляга в тому, що для тривалого збергання рзномантних продуктв (молочнокислих, сокв тощо) х пддають тепловй обробц за температури +60... +70 С протягом пвгодини, а потм швидко охолоджують, це повторюють протягом 3 дб.
Винятково важливе значення для процесв грунтоутворення мають мкроорганзми. м належить основна роль у глибокому повному руйнуванн органчних речовин, деяких первинних вторинних мнералв. Кожному типов грунтв, кожнй грунтовй вдмнност властивий свй специфчний профльний розподл мкроорганзмв. При цьому чисельнсть мкроорганзмв, х видовий склад вдображають важлив властивост грунту. Основна маса мкроорганзмв зосереджена у межах верхнх 20 см товщ грунту. Бомаса грибв бактерй в орному шар грунту склада до 5 т/га.
Мкроорганзми беруть активну участь у процес гумусоутворення, який за свою природою бохмчний. Великий вплив мають мкроорганзми на склад грунтового повтря, на цикли перетворення азотовмсних сполук. Одна з важливих ланок у циклах перетворення азоту фксаця його грунтовими мкроорганзмами. Загальна планетарна продуктивнсть мкробно фксац азоту склада вд 270 до 330 млн. т/рк, з яких 160-170 млн. т/рк да суша, 70-160 млн. т/рк океан. Бобов культури за допомогою бульбочкових бактерй фксують накопичують у грунтах вд 60 до 300 кг азоту на гектар у рк.
Грунт не злее мсцем життя величезно клькост найрзномантнших мкроорганзмв, а й продуктом хньо життдяльност, у грунт мкроби знаходять вс умови для розвитку: вологу, поживн речовини, захист вд згубно д прямо сонячно радац тощо. Завдяки цим сприятливим умовам кльксть мкробв у грунтах величезна вд 200 млн. мкробв у 1 г глинистого грунту до п'яти бльше мльярдв у 1 г чорнозему. Грунт основне джерело, звдки мкроорганзми надходять у зовншн середовище повтря й воду.
Мкрофлора грунту дуже рзномантна. У склад нтрифкуюч, азотфксуюч, дентрифкуюч бактер, срко- залзобактер, целю-лозорозкладач, рзн пгментн бактер, мкоплазми, актиномцети, гриби, водорост, найпростш тощо. Кльксний яксний склад мкрофлори рзних грунтв змнються залежно вд хмчного складу грунту, його фзичних властивостей, реакц середовища, вмсту в ньому повтря, вологи й поживних речовин. На склад кльксть мкробв у грунт стотно впливають клматичн умови: пори року, методи обробтку грунту, нрав рослинного покриву та багато нших факторв.
Наявнсть в 1 г грунту (верхнього шару чорнозему) клькох мльярдв бактерй, актиномцетв, до мльйона спор грибв багатьох нших мкроорганзмв свдчить про велику богеннсть грунту. дан про те, що в орному шар окультуреного грунту на площ 1 га може мститися 5-6 т мкробно маси.
Серед рзномантно мкрофлори в грунт патогенн бактер, проте грунт у цлому несприятливе середовище для життя бльшост патогенних бактерй, врусв, грибв найпростших. У грунт водночас з мнералзацю органчних речовин вдбуваються процеси бактерального самоочищення вдмирання не характерних для грунту сапрофтних патогенних бактерй.
Значна роль мкроорганзмв в руйнуванн та новоутворенн мнералв. Вона пов'язана, в першу чергу, з мкробними циклами калю, залза, алюмню, фосфору та срки. Руйнування та синтез мнералв забезпечують залучення елементв у бологчний кругообг та його взамодю з большим геологчним кругообгом речовин.
У процесах мкробного руйнування мнералв беруть участь в основному гриби, та, в меншй мр, актиномцети й нш бактер. В
-
Вопросы ответы
Статьи
Информатика
Статьи
Математика.
Физика.
Математика.
Разные вопросы.
Разные вопросы.
Математика.
Разные вопросы.
Математика.
Физика.
Геометрия.