бологя 7 клас особливост будови кровоносно системи хребетних тварин. Ответ нужен
Бологя 7 клас особливост будови кровоносно системи хребетних тварин. Ответ нужен сегодня даю 50 баллов
Задать свой вопрос1. Кровоносна система хребетних. У amp;37 ви вже дзналися, що транспортна система хребетних тварин називаться кровоносною, бо по нй транспортуться кров. Вона мстить дихальний пгмент гемоглобн, який мститься в спецальних клтинах еритроцитах (червон дископодбн формен елементи, див. рис. 37.1, с. 147). Саме вони надають кров червоного забарвлення.
У чому поляга вдмннсть мж артеральною та венозною кровю? Типу судин, якими рухаться кров, це аж няк не стосуться. Артеральна кров збагачена киснем, а венозна вуглекислотою (рис. 35.1, с. 139). Венозна кров також може рухатися й артерями. Зокрема, легеневими артерями, що несуть кров вд серця до легень, тече венозна кров.
Кровоносна система хребетних замкнена. Кров по судинах руха серце. Воно, на вдмну вд серця у безхребетних, розташоване ближче до черевного боку. Серця хребетних складаються з передсердь (1-го або двох) шлуночкв (1-го або двох). У передсердях збираться кров, у их впадають вени. Шлуночки надають основного прискорення кров. Саме тому мязовий шар у их розвинений краще.
Рис. 38.1. У безхребетних (а) хребетних (б) кров рухаться в рзних напрямках
Рис. 38.2. Схема будови кровоносно системи риб:
1 серце; 2 передсердя; 3 венозний синус; 4 капляри в тл; 5 спинна аорта; 6 капляри в зябрах; 7 черевна аорта; 8 артеральний конус; 9 шлуночок
Вд серця вперед вдходить головна артеря аорта. Якщо розмстити хребетну й безхребетну тварин головою в один бк, то побачимо, що кров у их рухаться в рзних напрямках (рис. 38.1).
Типов риби мають одне коло кровообгу, а т хребетн, що мають леген, два. Велике коло кровообгу обслугову все тло, а мале коло леген. Кльксть камер у серц та кл кровообгу залежить вд методу життя й будови дихально системи хребетно тварини.
2. Кровоносна система риб. Риби первинноводними тваринами, газообмн у яких вдбуваться в зябрах. Кров з серця тече по черевнй аорт вперед, у зябра (рис. 38.2). Здесь вдбуваться газообмн венозна кров перетворються на артеральну. Спинною аортою й артерями кров тече до всх органв. По венах кров збираться в черевн вени, що впадають у серце.
Отже, риби мають одне коло кровообгу та двокамерне серце. Поруч з серцем розташован видозмнен длянки судин венозний синус артеральний конус.
На шляху больших вен у риб ( майже всх хребетних) утворюються воротн системи печнки та нирок. Вени заходять у ц органи й розгалужуються в их аж до каплярв. У такий спосб здесь вдбуваться очищення кров вд шкдливих продуктв обмну речовин.
3. Кровоносна система амфбй. У наземних хордових, унаслдок переходу до легеневого дихання, зявляться друге (мале) коло кровообгу (рис. 38.3). Будова серця ускладнються у ньому вдбуваться подл камер для роздлення венозного й артерального потокв кров.
Серце амфб ма три камери: два передсердя й один шлуночок. У праве передсердя впадають вени, по яких тече венозна кров вд усього тла, а в лве легенев з артеральною кровю. Скорочуючись, передсердя одночасно виштовхують кров у шлуночок. У шлуночку венозна й артеральна кров частково перемшуються. Розподл кров з рзним разумстом кисню по рзних артерях здйсню спецальний клапан, розташований у початковому вддл аорти.
-
Вопросы ответы
Статьи
Информатика
Статьи
Математика.
Физика.
Математика.
Разные вопросы.
Разные вопросы.
Математика.
Разные вопросы.
Математика.
Физика.
Геометрия.