Перехресне запилення вдбуваться, если пилок з одн квтки потрапля на приймочку маточки ншо квтки ц ж або ншо рослини того самого виду. У квткових рослин перенесення пилку здйснються комахами (комахозапильн рослини переважна бльшсть), втром (втрозапильн рослини), у деяких водою, птахами (у тропках) тощо. Квтки втрозапильних рослин мають невелик розмри, неяскрав кольори, часто просту оцвтину, дрбний сухий пилок (береза, дуб, вльха, лщина), який добре розноситься втром.
Квтки комахозапильних рослин мають пристосування для приваблювання комах: велик квтки (якщо дрбн квтки, то вони збран в суцвття), оцвтину яскравих кольорв, клейк, великих розмрв пилков зерна, сильний запах, нектарники. Запах дуже важлива властивсть: деяк комахи вдчувають запах навть одн квтки на вдстан деклькох клометрв. Нектарники особлив залозист утвори, що виробляють цукристу речовину (нектар), розташован переважно в глибин квтки. У пошуках нектару комахи вдвдують квтки, водночас забезпечуючи хн запилення завдяки липкому та чпкому пилку, який прилипа до х тла. Рзномантн способи запилення забезпечили квтковим рослинам поширення у рзних мсцевостях.
Штучне запилення здйснються шляхом перенесення пилку з тичинок на приймочку маточки за участ людини. Його застосовують у квтникарств, сльському та лсовому господарств.
-
Вопросы ответы
Статьи
Информатика
Статьи
Математика.
Физика.
Математика.
Разные вопросы.
Разные вопросы.
Математика.
Разные вопросы.
Математика.
Физика.
Геометрия.