Наведть приклади захисту людини вд впливу мутагенних чинникв!
Наведть приклади захисту людини вд впливу мутагенних чинникв!
Задать свой вопросМутагени це чинники, як здатн спричиняти мутац.Можливсть експериментального отримання мутацй вивчали Г. А. Надсон Г. С. Фллов, Г. Д. Меллер, В. В. Сахаров, М. . Лобашов, . А. Рапопорт, С. М. Гершензон та н. Встановлено, що будь-як чинники зовншнього внутршнього середовища, як можуть порушувати гомеостаз, здатн викликати мутац. До найсильнших мутагенв вдносять хмчн, фзичн й бологчн.
Хмчн мутагени (формалн, прит, колхцин, пестициди, певн фармакологчн сполуки). Проритет вдкриття хмчних мутагенв належить радянським дослдникам. У 1933 роц В. В. Сахаров одержав мутац шляхом д йоду, у 1934 роц М. . Лобашов використовував амак, у 1946 р. радянський генетик . А. Рапопорт виявив сильну мутагенну дю формалну етиленмну, а англйська дослдниця Ц. Ауербах приту.
Фзичн мутагени (онзуюча радаця, ультрафолетов промен, фотони свтла, температура). Уперше ндукован радацю мутац були експериментально одержан радянськими вченими Г. А. Надсоном Г. С. Флпповим, як у 1925 р. спостергали на држджах мутацйний ефект пд дю онзуючо радац. У 1927 р. американський генетик Г. Меллер показав, що рентгенвськ промен можуть викликати мутац у дрозофли. Для штучних мутацй часто використовують палитра-промен, джерелом яких у лабораторях, зазвичай, радоактивний кобальт. Останнм часом для ндукування мутацй дедал частше використовуються нейтрони, як мають велику проникаючу здатнсть. Одним з найнебезпечнших наслдкв опромнення утворення вльних радикалв з наявно у тканинах води. Ц радикали мають високу реактивнсть можуть розщеплювати багато органчних речовин, у тому числ й нукленов кислоти.
Бологчн мутагени (вруси токсини ряду органзмв, особливо цвлевих грибв). У ряд лабораторй було встановлено велику кльксть хромосомних аберацй у культурах мкроорганзмв та клтин тварин людини, як були вражен врусами. Виявилося також, що вруси викликають мутац у рослин тварин. При цьому мутагенну дю мають не тльки патогенн для даного органзму вруси. Так, у дрозофли отримали ряд мутацй дю врусу лейкозу мишей. Причина цього явища, мабуть, криться у здатност врусв викликати глибок змни метаболзму клтини.
-
Вопросы ответы
Статьи
Информатика
Статьи
Математика.
Разные вопросы.
Разные вопросы.
Математика.
Разные вопросы.
Математика.
Физика.
Геометрия.
Разные вопросы.
Обществознание.