Вже близько 200 рокв у медицин електричний струм використовутся для лкування(напруга 60-80 В, сила струму 40-50 мА).
Ще з часв Римсько мпер збереглися записи про те, що придворний лкар мператора Клавдя Скрбонй Ларг лкував свох спввтчизникв за допомогою електричних скатв. Цлитель прикладав цих риб до голв людей, як страждали вд сильного головного болю. Тод нхто до пуття не мг пояснити, як дють лки.
Однак до XIX столття вже стало вдомо про те, що скати вражають свою жертву електричним зарядом. Вдомий нмецький вчений Емль Дюбуа-Реймон виявив зв'язок з електрикою у дяльност майже всх внутршнх органв, заклавши тим самим основи для розвитку цлого напряму в болог - електрофзолог. Серед його учнв прогуливалась легенда про те, як вн зробив на власнй руц порз став пропускати через рану слабкий електричний струм. У результат рана зажила.
Пам'ятаться, в оповданн Артура Конан Дойла Фаско в Лос-Амгос через засуджену до страти людину пропустили електричний струм пд напругою 12 тисяч вольт. Згдно з фантазю автора, це зробило героя невразливим удобно безсмертним. На жалко, завдання не виршуться так просто. Але з'ясувати, за яких разумов електрика лку, а за яких - вбива, цлком реально. Дослд показав, яке значення ма конкретна конфгураця електричного поля, створюваного всередин органзму зовншнм джерелом. За словами вчених, саме вд напрямку поля його напруженост залежить швидксть вдновлення тканин. Це поясню манпуляц Скрбоня Ларга з скатами - адже римський лкар прикладав електричних риб до хворих мсць, а напруга, створювана ними знаходилася в границах 20-30 вольт. Як раз те, що лкар прописав.
Отже, пд дю струму вдбуваться мсцеве подразнення нервових закнчень, знматься бль. Пд дю електричного поля они лкарських розчинв попадають у людському органзм (онофорез).Лки при такому способ введення не руйнуються та довше затримуються в тканинах органзму.
-
Вопросы ответы
Статьи
Информатика
Статьи
Математика.
Разные вопросы.
Разные вопросы.
Математика.
Разные вопросы.
Математика.
Физика.
Геометрия.
Разные вопросы.
Обществознание.