Що спльного мають елементарн частинки???

Що спльного мають елементарн частинки???

Задать свой вопрос
1 ответ

Ответ:

Встановлення факту снування античастинок-позитронв, антинейтронв, антипротонв привело до ново проблеми-проблеми антиречовини. Вдкриття антипротона отдало можливсть висловити припущення, що антипротон може захоплювати на зовншню орбту позитрон утворювати антиатом, аналогчний до атома Гдрогену, з тю лише рзницею, що позитивн й негативн заряди мняються мсцями. З антипротонв антинейтронв можуть утворюватися антиядра

й нших елементв, як, захопивши на зовншню орбту вдповдну кльксть позитронв, утворюють антиатоми цих елементв. Сукупнсть таких антиатомв утворю антиречовину .

Ц припущення дстали експериментальне пдтвердження. На сьогодн одержано важкий антиводень (антидейтерй), антигелй антитритй.

Властивост антиречовини нчим не вдрзняються вд властивостей звичайно речовини, але разом речовина й антиречовина снувати не можуть взамодючи, атоми речовини й антиречовини зникають, перетворюючись у фотони та нш частинки. При такому перетворенн дефект маси досяга максимуму видляться очень можлива, згдно з законом взамозв'язку маси й енерг, кльксть повно енерг 2mc, де m маса одн частинки. Таким чином, антиречовина найбльш досконалим, найбльш калорйним паливом. Але це паливо необхдно не злее навчитися добувати, а й збергати, оскльки воно ма бути старанно зольоване вд звичайно речовини. Чи зможе людство успшно розвязати цю делему, покаже майбутн.

Вчен припускають можливсть снування окремих зр, а можливо, й цлих зоряних систем (галактик), як складаються з антиречовини , антисвтв. Зустрч у свтовому простор зрок з двома типами речовини закнчилося б ггантським вибухом, зумовленим спльним зникнення атомв антиатомв-перетворенням х у фотони та нш частинки.

Частинки нейтрино характеризуються величезною проникаючою здатнстю: одна така частинка може пройти крзь шар стал товщиною в даметр нашо галактики. Також вдаться зафксувати окрем взамод антинейтрино з атомами речовини. Так взамод зрдка спостергаються поблизу атомних реакторв, як випромнюють дуже сильн нейтринн потоки.

В останн роки високого розвитку досягла астрологя. Появилися нов роздли астроном: радо- рентгеноастрономя, нейтринна астрономя. Вдкрит нов космчн об'кти радозрки, квазари, пульсари т. д. Загальноприйнятим стало вдкриття пульсарв як нейтронних зрок, деяк з них являються залишками вибухв понад нових зрок, як знаменитий пульсар в центр Крабовидно туманност .

Спостергаться розвиток нейтринно астролог. Велик маси речовини, здатними взамодяти з антинейтрино, мстяться в балонах пд горою Андирч в Баксанськй ущелин на Кавказ так, щоб можна було зафксувати частинки, як пройшли через товщину Земл. Це робиться для того, щоб виключити випадков взамод з частинками космчних променв. Потоки нейтрино несуть нформацю з тих мсць, де вони зародилися. Це, як управляло, внутршнй вмст зрок, в тому числ Сонця. Свтло, що досяга поверхн Земл через 8,5 хв, випускаться поверхнею нашого свтила. Антинейтрино, що випускаться з надр Сонця, досяга Земл менше нж за 9 хв, не взамодючи по дороз н з чим. Бля 10% енерг, що випромнються Сонцем, забира антинейтрино. На поверхн Земл густина сгустку антинейтрино виновата дорвнювати 10 частинок/(см с). Поки-що зафксувати таке випромнювання не вдалося.

В наш час вдомими нам закономрностями не можна пояснити нтенсивнсть випромнювання квазарв, як ми спостергамо, не все зрозумло в процесах утворення чорних дрок, не знайдено на дослд антинейтринне випромнювання Сонця, яке повинно супроводжувати термоядерну реакцю в надрах нашого свтила.

Змщення спектральних лнй доказу, що галактики розбгаються, чим дальше вд нас галактика, тим бльша швидксть зникнення. Причини розбгання ми не знамо, але сну думка, що колись вс галактики почали розбгатися з одн точки. Тод в цй точц повинна була вибухнути якась частинка, енергя яко розподлилася мж всма галактиками, як виникли внаслдок цього вибуху. Так наука про макрокосмос астрологя поднуться з наукою про мкрокосмос фзикою елементарних частинок .

Цкавим являться питання про модель нашо Вселено: чи припиниться если-небудь розбгання галактик чи воно буде продовжуватися вчно? ншими словами, чи правосудна модель пульсуючо Вселено? сну гпотеза, що наявнсть маси спокою у всх нейтрино робить середню густину Вселено достатньою для снування пульсуючо Вселено.

Разъясненье:

, оставишь ответ?
Имя:*
E-Mail:


Последние вопросы

Добро пожаловать!

Для того чтобы стать полноценным пользователем нашего портала, вам необходимо пройти регистрацию.
Зарегистрироваться
Создайте собственную учетную запить!

Пройти регистрацию
Авторизоваться
Уже зарегистрированны? А ну-ка живо авторизуйтесь!

Войти на сайт