чому кристали з йонним звязком електролтами?

Чому кристали з йонним звязком електролтами?

Задать свой вопрос
1 ответ

Ви вже добре знате, що для снування електричного струму в речовин, помщенй в електричному пол, обовязковою умовою наявнсть рухомих, або вльних, електричних зарядв, тобто таких, як можуть в речовин перемщуватися пд дю електричного поля на вдстан, обмеженй тльки розмрами зразка. У металевих провдниках носями струму

вльн електрони, а йони металу жорстко звязан у вузлах кристалчних раток можуть здйснювати злее коливальн рухи.

У подбному звязаному стан перебувають йони в нших твердих тлах з йонною структурою - йонних кристалах, прикладом яких звичайна кухонна сль (NaCl). Вльних електронв у йонних кристалах нема, а т, що вддають атоми металу (Na*), утворюють негативн йони галогену (С ), унаслдок чого виника хмчний звязок. Отже, вльних носв електрики в йонних кристалах нема, тому за невисоких температур вони гарними золяторами. У цьому неважко переконатися, якщо спробувати утворити електричне коло, зануривши два провдники, приднан послдовно з мкроамперметром до джерела струму, у посудину з кристалами сухо кухонно сол: някого струму не виявимо.

Якщо ж надати йонам рухливост, переввши йонн кристали в рдкий стан шляхом х нагрвання розплавлення, то речовина стане провдником струму. Вдомо, що розплави солей та нших сполук проводять струм. Провдниками струму також водн та нш розчини солей кислот лугв.

Дистильована вода, що ма молекулярну структуру, гарним золятором, оскльки в нй нема вльних електричних зарядв, отже, у нй не може виникнути електричний струм.

Речовини, водн розчини або розплави яких проводять електричний струм, називають електролтами.

, оставишь ответ?
Имя:*
E-Mail:


Добро пожаловать!

Для того чтобы стать полноценным пользователем нашего портала, вам необходимо пройти регистрацию.
Зарегистрироваться
Создайте собственную учетную запить!

Пройти регистрацию
Авторизоваться
Уже зарегистрированны? А ну-ка живо авторизуйтесь!

Войти на сайт