Яка властивсть атмосферного тиску?

Яка властивсть атмосферного тиску?

Задать свой вопрос
1 ответ
Повтрян маси, що оточують землю, мають певну вагу: 1 м3 сухого повтря при нормальних умовах важить 1294 р. Повтря чинить тиск на 1 см2 поверхн земл на рвн моря дорвейвню 1,030 кг, або тиску ртутного стовпа висотою 760 мм (нормальний Тиск).
Коливання атмосферного тиску на земнй поверхн за добу та за порами року незначн не впливають на здорово людини. Однак хвор люди можуть вдчувати: перед змною погоди у их загострюються бол, з'являються невралг, починають нити стар рани.
В горах атмосферний тиск нижче, нж на рвнин Зниження тиску супроводжуться зменшенням парцального тиску кисню, що основною причиною появи так звано висотно хвороби. Для висотно хвороби характерн задишка, серцебиття, запаморочення, нудота, носова кровотеча та н Висотна хвороба може з'явитися при сходженнях на пылай, при польотах. У тренованих альпнств, льотчикв, жителв грських мсцевостей явища грсько хвороби спостергаються рдко, так як х органзм пристосовуться до разумов зниженого вмсту кисню - збльшуться кльксть еритроцитв, гемоглобну, частша дихання та н. (компенсаторна реакця органзму).
Робоч кесонв, рудникв, водолази пддаються д пдвищеного атмосферного тиску. Так, наприклад, при зануренн у воду на кожн 10,3 м тиск зроста приблизно на 1 атмосферу. Вдомо, що при нормальному атмосферному тиску в 100 см3 кров розчиняться близько 1,8 см3 азоту. При пдвищенн барометричного тиску кльксть розчиненого азоту в кров збльшуться, тому збльшуться насиченсть азотом тканин. При переход вд пдвищеного тиску до обычного азот внаслдок рзниц парцального тиску перебегать з тканин в кров видляться через леген. Однак при швидкй декомпрес (зниження тиску) азот не встига видлитися через леген - в кров тканинах утворюються бульбашки газу, що може викликати газову емболю в рзних органах. Сутнсть профлактики поляга у режим декомпрес. Перехд вд пдвищеного тиску до нормального повинен вдбуватися поступово. Тривалсть декомпрес встановлються в залежност вд величини тиску.
, оставишь ответ?
Имя:*
E-Mail:


Добро пожаловать!

Для того чтобы стать полноценным пользователем нашего портала, вам необходимо пройти регистрацию.
Зарегистрироваться
Создайте собственную учетную запить!

Пройти регистрацию
Авторизоваться
Уже зарегистрированны? А ну-ка живо авторизуйтесь!

Войти на сайт