Повiдомлення на тему тварыны

Повiдомлення на тему тварыны

Задать свой вопрос
1 ответ
АФАЛНА

Таксономчна належнсть: Клас Ссавц (Mammalia), ряд Китоподбн (Cetacea), отчизна Дельфнов (Delphinidae). В Чорному мор представлений ендемчним пдвидом T. t. ponticus Barabasch, 1940.

Природоохоронний статус виду: Рдксний.

Ареал виду та його поширення в Укран: Вид поширений в прибережних областях помрних та теплих вод пн. та пд. пвкуль. Протягом року трапляться по всй акватор Чорного моря, включаючи територальн води Украни. В прибережних зонах на млководдях зустрчальнсть вдносно вища, особливо в весняний осннй пероди. Влтку найбльш скупчення вдмчаються на меж Центрального Сх. р-нв моря, у Пд. узбережжя Криму.

Чисельнсть причини змни: Вид загалом з стабльною чисельнстю. В Чорному мор знижена внаслдок промислу. Чисельнсть в територальних водах Украни не встановлена внаслдок недолкв методики визначення.

Причини змни чисельност:  пдстави вважати, що псля припинення активного промислу в 1966 р. припас виду збльшився. В територальних водах Украни, моврно, вн становить 510 тис. особин.

Особливост болог та наукове значення: Триматься прибережно смуги, хоча зустрчаться у вдкритому мор, здйсню сезонн перемщення. Входить в рки на значну вдстань. Прна на глибину до 150 м. Триматься нечисленними косяками. При великй концентрац риби утворю скупчення до сотень особин. Живиться як пелагчними, так придонними рибами, а також ракоподбними, молюсками. Статево зрлост набува в 510 рокв. Спарються протягом теплого сезону. Вагтнсть трива бля року. Тривалсть молочного годування вд пвроку до 2 рокв. Припускаться 23 рчний цикл розмноження. Населя прибережн зони та млководдя, особливо в весняний осннй пероди.

Морфологчн ознаки: Дельфн середнього розмру: довжиною 2,23 м, масою 150300 кг (в Чорному мор). Дзьоб чтко вдмежований. Спинний плавець високий, стрункий, позаду вирпознаний у вигляд пвмсяцю. Грудн плавц широкий. Забарвлення тла зверху темно-буре, знизу свтле, малюнок на боках тла нередко зовсм не виражений. Зуби мцн, кончн.

Режим збереження популяцй та заходи з охорони: Вид був занесений до видань ЧКУ (1994). Був занесений до Червоних книжек РСФСР (1983), СРСР (1984). Включений до Червоного списку МСОП (категоря EN), додатку доБернсько конвенц, додатку до Боннсько конвенц, додатку CITES  угоди ACCOBAMS.

Розмноження та розведення у спецально створених умовах: Зарестрован випадки народження в невол.

Господарське та комерцйне значення: Утримуться в океанарумах для наукових комерцйних цлей. Легко дресируться.

Джерело: Клейненберг, 1956; Томилин, 1957; Гептнер, Чап- ский, Арсеньев, Соколов, 1976; Михалев, 1981; Соколов,1986; Михалев, 2004; Михалев, 2005. Создатель: Ю.О. Михальов Фото: О.В. Шпак

, оставишь ответ?
Имя:*
E-Mail:


Добро пожаловать!

Для того чтобы стать полноценным пользователем нашего портала, вам необходимо пройти регистрацию.
Зарегистрироваться
Создайте собственную учетную запить!

Пройти регистрацию
Авторизоваться
Уже зарегистрированны? А ну-ка живо авторизуйтесь!

Войти на сайт