Де найбльш припаси нерудних корисних копалин свту ( ТЕРМНОВО)
Де найбльш припаси нерудних корисних копалин свту ( ТЕРМНОВО)
Задать свой вопросГпермаркет Знаньgt;gt;Географяgt;gt;Географя 8 класgt;gt;Нерудн корисн копалини. Родовища нерудно сировини для металургйно та керамчно промисловост, виробництва будвельних матералв, родовища дорогоцнного камння. Мнеральн води гряз. Забезпеченсть Украни мнерально-сировинними ресурсами, х господарська оцнка, основн шляхи рацонального використання охорони.
Нерудн корисн копалини найбльш поширен в Укран як за клькстю видв, так за клькстю вдкритих та освоним родовищ. Объяснються це тим, що до их належать надзвичайно рзномантн за походженням породи й мнерали. Нерудн копалини обширно використовуються у будвництв, науц й технц, побут та медицин. Вони сировиною для багатьох галузей промисловост. За запасами деяких нерудних корисних копалин (срки, облицювального каменю, каолну) Украна посда провденьке мсце в вроп, а за запасами графту приятеле в свт (поступаться злее Китаю).
Хмчна мнеральна сировина. Сировиною для хмчно промисловост срка, кам'яна калйна сол, фосфорити, апатити.
Украна ма велик запаси срки. Срка осадового походження нагромадилася в Передкарпатському крайовому прогин. Передкарпатський срконосний басейн (який заходить у меж сусднх кран Польщ та Румун) належить до найбльших в вроп свт. Там виявлено понад 20 родовищ самородно срки, видобували у Льввськй област в кар'рах з Роздольського, Язвського, Подорожнянського, Новояворвського родовищ та способом пдземно виплавки з Немирвського. Проте внаслдок тривалого видобування срки у больших клькостях родовища очень виснажились. Нин на бльшост з их розробку припинено.
Родовища солей в Укран внаслдок тривалого видобування також очень виснажен, тому видобування цих копалин рзко зменшилося. З Передкарпатським прогином пов'язаний диний в Укран басейн калйно сол. у больших клькостях видобували з Калуш-Голинського (вано-Франквська область) Стебниквського (Льввська область) родовищ.
Потужн поклади кухонно сол у кам'яному вигляд залягають у Донбас, Днпровсько-Донецькй западин й Закарпатт, а у вигляд природних пдземних розсолв у Передкарпатт. Найбльшими родовищами кам'яно сол, як вже тривалий час розробляються, Артемвське Слов'янське (Донецька область), Солотвинське (Закарпатська область). Значн запаси кухонно сол мстяться в роп солоних водойм Азово-Чорноморського узбережжя та Криму. Зокрема видобувають з озера Сиваш.
Поклади фосфоритв апатитв, що сировиною для виробництва мнеральних добрив, загалом незначн поки що не розробляються. Промислов припаси фосфоритв знайдено у Приднпров', Приднстров', Сумськй Харквськй областях, апатитв у Житомирськй Запорзькй областях. Поклади апатитв приурочен до магматичних метаморфчних порд Укранського щита.
Будвельна сировина. Надзвичайно багат надра Украни на природн матерали, як використовуються в будвельнй галуз. Одн з их дуть на промислову переробку, нш безпосередньо спрямовуються на будвництво.
Мергель, крейда, вапняк, глина сировина для виробництва цементу, леси глини використовують для виробництва цегли черепиц. Гпс, суглинки вапняк дуть на виготовлення так званих в'яжучих матералв, а псок як наповнювач до бетону. Родовищ цих порд в Укран багато, вони поширен повсюдно. Це стосуться також родовищ каменю естественного стнового (туфи, вапняки), будвельного (псковики, гранти, базальти) та декоративно-облицювального (гранти, габро, лабрадорити, базальти, мармур). Бльшсть родовищ облицювального каменю приурочена до Укранського щита, найцннш його види залягають у Житомирськй, Рвненськй, Хмельницькй, Запорзькй, Закарпатськй областях. За запасами базальту Украна посда провденьке мсце в вроп. Його видобувають у Днпропетровськй Рвненськй (Клесвське родовище) областях. Мармур розробляють у Закарпатт, Криму та Донбас.
-
Вопросы ответы
Статьи
Информатика
Статьи
Математика.
Разные вопросы.
Разные вопросы.
Математика.
Разные вопросы.
Математика.
Физика.
Геометрия.
Разные вопросы.
Обществознание.