Реферат на тему "Вода на земле"

Реферат на тему "Вода на земле"

Задать свой вопрос
1 ответ
Походження води на Земл
Звдки взялася на Земл вода? Питання, на перший погляд, банальне. Натомсть однозначно вдповд на нього нема дос. У космос лтають рзн комети, деяк вчен схильн давати довол неординарну вдповдь на це хрестоматйне запитання, аргументуючи снуванням саме комет.

Так, комета Лнеар теснее двч здивувала астрономв: вперше, коли раптово розпалася неподалк вд Сонця, a вдруге зовсм нещодавно, если нов дослдження зясували, що, найврогднше, вона складалася з дуже подбно на земну криги. саме це пдтверджу одну контраверсйну гпотезу (так звану теорю пансперм), яка утверждать, що вода в земн океани (принаймн частково) прибула з космосу. Вдтак саме життя, за тю ж гпотезою, було занесене на планетку ззовн. Щоправда, Лнеар перша нараз дина вдома астрономам комета, хмчний склад яко свдчить про врогднсть гпотези пансперм.

Комета Лнеар ма в даметр приблизно клометр. У липн 2000 року вона раптово розпалась псля цього безусловно випарувалась. Астрономи, звсно, здивувалися, чому це так просто сталося. Прилади зарестрували велику хмару водню, яка виникла через розклад випарувано води швидко розпорошилась у космос. За пдрахунками, в ядр комети було близько 3,3 мльйона тонн води. Про те, що ядра комет складен з льоду, ще пвстолття тому сказав американський астроном Фред Впл, який запевняв, що комети то буквально брудн снгов кул, хн крижан ядра густо перемшан з пилом. Коли ж комета пролта поблизу зрки, промння свтила розтоплю поверхню ядра. Виникають гази, як парують, пил викидаться, навколо ядра поста газова оболонка так звана "голова комети, за якою тягнеться хвст.

Вода в космос бува рзною: одна, так звана "важка, до складу яко заходить зотоп водню на не багат комети в дальнх районах Сонячно системи поза орбтою Нептуна (комети Галлея, Гейла-Бопа), вона "важча, нж та "важка, що часом видобувають у земних океанах. нша вода абсолютно дентична з земною, комети, що мстять, утворилися близько до Сонця. Вдтак усе залежить злее вд того, де комета народжуться.

Мльярди рокв тому, як гадають астрономи, в тй сфер, де кружля Земля, могло народжуватися багато комет. "Дощ з таких комет мг наповнити водою земн океани. Слд, однак, визнати, що комети не дин кандидати на перемогу в суперечц про походження води. нша контраверсйна теоря сказать, що воду принесли на Землю метеорити. Так само правдоподбною вигляда теоря, яка стверджу, що вода на нашй планет була вд самого початку, до певного часу ховаючись у надрах.

Але так чи нак, а до справи дослдження комет таки необхдно взятися серйозно. Що вже роблять. Передучора представники NASA оголосили, що вони починають пдготовку до мс Deep Impact, яка полягатиме в тому, що в счн 2004 року з неньки Земл вирушить космчний корабель, який теснее влтку наступного року наблизиться до комети Tempel 1.

Як переда Associated Press, за 18 мсяцв NASA витратить для пдготовки цього проекту 240 мльйонв доларв. Отдал, вже в космос, в повному "всеозбронн комету буде атаковано: за попереднми розрахунками, 4 липня 2005 року з космчного корабля запустять ракету, яка поцлить у ядро комети. Вибух буде таким сильним, що спалах можна буде спостергати з Земл. Ця атака, щоправда, шкоди комет не завдасть, не зруйну , проте спричинить до викиду достатньо клькост т матер, з яко вона складаться. Згодом ракета залишиться на безпечнй вдстан вд комети, звдки вивчатиме з допомогою спецальних приладв фотографуватиме викиди газв з кратера, який утвориться псля вибуху. Учен матимуть ункальну змогу дослдити саму структуру цього дос не дуже вивченого небесного тла, як то кажуть, "зблизька.

Астрономи вважають, що завдяки космчному холоду в ядр комет можуть збергатися частки прадавнього матералу, з якого десь близько 4,5 мльярда рокв тому утворився наш Усесвт. Комету Tempel 1 було вдкрито ще дальнего 1867 року, перод обертання довкола Сонця склада пять з половиною рокв.
Вода знайома та загадкова
З глибин земл, вдчувши силу,
Води живо джерело
З-пд круч цвкою забило,
Струмком спвучим потекло.
У дружб з ним квтують трави,
Зважнл семенем колоски,
спраглий денек де в заплави,
Черпа ту воду, п' з руки.
Воно ж виру в неспоко,
Вдбивши сонце блакить,
вже, як сил душ людсько,
Його не випить, не спинить.
Валерия Кулобида
спс
Александр Маргиев
нез
, оставишь ответ?
Имя:*
E-Mail:


Добро пожаловать!

Для того чтобы стать полноценным пользователем нашего портала, вам необходимо пройти регистрацию.
Зарегистрироваться
Создайте собственную учетную запить!

Пройти регистрацию
Авторизоваться
Уже зарегистрированны? А ну-ка живо авторизуйтесь!

Войти на сайт