Укажть найбльше пдпримство з переробки бокситв в Укран завод

Укажть найбльше пдпримство з переробки бокситв в Укран завод

Задать свой вопрос
2 ответа

Миколавський глиноземний завод розташований у деклькох клометрах вд м100 Миколава на берез Днпро-Бузького лиману. Це одне з найбльш енергоощадливих глиноземних пдпримств у свт, що ма високий рвень автоматизац.

На ршанському грничозбагачувальному комбнат видобувають близько 400 тис. т льментових руд на рк. з не отримують понад 100 тис. т льментового концентрату.

Розробки урокв Розробки урокв

Пдручники

Вдео

Атласи

Реферати

Книги

Пдручник з Географ. 9 клас. Довгань - Нова програма

24. Кольорова металургя Украни

Ви дзнатесь:

про кольоров метали та технолог х виробництва

про географю кольорово металург Украни

Пригадайте:

руди яких кольорових металв залягають у надрах Украни

що ви дзналися про властивост металв на уроках хм

Особливстю кольорових металв хн ункальн властивост. Це обумовлю широке використання цих металв у господарств. З алюмню та його сплавв виготовляють корпуси лтакв, двигуни, блоки цилндрв та нш детал. Мдь та сплави необхдн при будвництв лнй електропередач пристров звязку (кабел, дроти), в електромашинобудуванн та приладобудуванн. з титану виробляють детал для лтакв, суден, космчних апаратв, ядерних реакторв; його використовують у хмчнй промисловост, будвництв.

1. Кольоров метали, х виробництво та чинники розмщення пдпримств.

Кольорова металургя комплексна складова промисловост, яка включа видобуток руди, збагачення й виробництво рзномантних кольорових металв та х сплавв. До кольорових металв, зокрема, належать алюмнй, титан, магнй, мдь, свинець, цинк, олово, нкель, золото, платина. Вони використовуються в електронц, авабудуванн, робототехнц та електроенергетиц.

Технологя виробництва кольорових металв ма сво особливост. Вони повязан з низькою концентрацю кольорових металв у руд порвняно з залзною (у багатих залзних рудах вмст кольорових металв становить понад 57%, у рудах кольорових металв лише клька вдсоткв), а також наявнстю в руд клькох металв. Наприклад, для отримання мд використовують руди з вмстом главного металу в середньому 23%. Перевозити х далековато недоцльно. Тому виплавка мд здйснються поблизу мсць видобутку. Спочатку мдн руди збагачують й отримують мдний концентрат з вмстом металу 35%. Потм вдбуваться плавка та продування в конвертор для отримання чорново мд, останнй етап очищення вд домшок (рафнування). При застосуванн спецально технолог з мдно руди можна отримати й деяк нш кольоров метали.

Алюмнй не можна виробити шляхом плавлення руди в печ. Руду (найчастше це боксити) спочатку переробляють у глинозем, а потм з нього отримують чистий алюмнй. Цей процес базуться на використанн електроенерг велико потужност. Тому алюмнв заводи будують поряд з джерелами дешево електроенерг найчастше гдроелектростанцями. Отже, на розмщення пдпримств з виробництва алюмню, як й нших легких металв (наприклад титану), найбльше вплива енергетичний чинник. Для важких металв необхдна велика кльксть палива.

Мал. 1. Миколавський глиноземний завод розташований у деклькох клометрах вд м100 Миколава на берез Днпро-Бузького лиману. Це одне з найбльш енергоощадливих глиноземних пдпримств у свт, що ма високий рвень автоматизац.

Мал. 2. На ршанському грничозбагачувальному комбнат видобувають близько 400 тис. т льментових руд на рк. з не отримують понад 100 тис. т льментового концентрату.

В Укран мнерально-сировинна база кольорово металург недостатня, багато пдпримств працюють на привзнй сировин або переробляють брухт кольорових металв. Пд час розмщення цих пдпримств також ураховуються споживчий, транспортний та екологчний чинники. Кольорова металургя забруднювачем навколишнього середовища й головним джерелом надходження важких металв.

2. Основн центри виробництва кольорових металв в Укран.

Найбльше пдпримств кольорово металург розташовано в Запорзькй, Донецькй, Луганськй областях, як мають високий рвень забезпечення електроенергю та паливом, розгалужену транспортну мережу споживачв.

Найбльш обсяги виробництва характерн для алюмнво промисловост. Припаси бокситв в Укран незначн (промислове значення мають родовища в Днпропетровськй та Черкаськй обл.), тому сировину мпортують. Промисловсть представлена Миколавським глиноземним заводом

Мал. 3. Запорзький титано-магнвий комбнат диним в Укран та вроп виробником губчастого титану. .

Миколавський глиноземний завод , Запорзський алюмнвий комбнат

, оставишь ответ?
Имя:*
E-Mail:


Добро пожаловать!

Для того чтобы стать полноценным пользователем нашего портала, вам необходимо пройти регистрацию.
Зарегистрироваться
Создайте собственную учетную запить!

Пройти регистрацию
Авторизоваться
Уже зарегистрированны? А ну-ка живо авторизуйтесь!

Войти на сайт