Охорона Пвнчного Лодовитого Океану

Охорона Пвнчного Лодовитого Океану

Задать свой вопрос
1 ответ

Найменший з океанв планети Пвнчний Льодовитий. Його площа становить 14,75 млн км кв., що в 12 разв менша вд площ Тихого океану. Мал розмри океану зумовили те, що його довго називали морем. Ще наприкнц минулого столття про нього майже нчого не знали. Сумнви були навть щодо того, чи справд водна поверхня в район Пвнчного полюса. Адже бльша частина океану завжди вкрита кригою.

Географчне положення. Пвнчний Льодовитий океан розташований на крайнй пвноч Земл й з усх бокв повнстю оточений суходолом: вразю та Пвнчною Америкою. Сберегай континентв значно порзан, здесь розташован численн моря затоки. За клькстю полуостровв Пвнчний Льодовитий океан посда приятеле мсце псля Тихого. Бльшсть полуостровв мають материкове походження укрит льодовиками.

Окранними морями океану Баренцеве, Карське, Лаптвих, Схдносибрське, Чукотське, Бофорта, Баффна. Найбльш архпелаги - Канадський арктичний, Нова Земля, Пвнчна Земля, Шпцберген, Земля Франца-Йосифа, Новосибрськ острови, острв Врангеля.

В океан впадають багатоводн рчки, прсн води яких помтно змнюють природн умови прибережних районв. Проте найбльший вплив на природу Пвнчного Льодовитого океану справля Атлантика. води вльно проникають на пвнч через широк протоки. Через вузьку Берингову протоку океан сполучаться з Тихим океаном.

Рельф дна. Головна особливсть рельфу дна Пвнчного Льодовитого океану велик розмри шельфу. Ширина шельфу вздовж берегв враз становить близько 1300 км. Вн займа понад 50% площ дна океану.

Ложе океану ма складну будову. Велик його улоговини роздлен большими пдводними хребтами. З-помж их видляють хребти Ломоносова Менделва. Особливе мсце у Пвнчному Льодовитому океан займа серединно-океанчний хребет, який фактично продовженням такого самого хребта в Атлантиц.

На вдмну вд нших океанв, для дна Пвнчного Льодовитого не характерн вулканзм землетруси, оскльки здесь вдсутня перехдна зона.

Клмат води. Клматичн умови Пвнчного Льодовитого океану, як визначаються його положенням у полярних широтах, помтно вдрзняються вд клмату нших океанв. Температура вод у приповерхневому шар в зимовий перод майже всюди вд'мна становить -1,8С. Влтку вона може бути додатньою, але, як верховодило, не перевищу +5С. Через це у центральнй частин океану впродовж усього року збергаться крига. В зимов мсяц вона вкрива 9/10, а влтку близько половини його площ.

Пересчна потужнсть арктично криги 3 м. У центральнй частин океану переважають крижини з багаторчного льоду, що утворюють величезн льодов поля. Бля узбережжя плава однорчна крига. Влтку вона руйнуться, утворюючи широк ополонки. Система таких ополонок бля берегв враз вдома з давнх-давен нередко використовуться в судноплавств.

Взимку в центральнй частин океану температура повтря сяга -30С нередко знижуться до -40С. Лто також холодне: температура повтря в бльшост районв становить -10С -12С. Вищ температури впродовж року спостергаються бля сберегалв вропи, де помтний вплив мають тепл теч.

, оставишь ответ?
Имя:*
E-Mail:


Добро пожаловать!

Для того чтобы стать полноценным пользователем нашего портала, вам необходимо пройти регистрацию.
Зарегистрироваться
Создайте собственную учетную запить!

Пройти регистрацию
Авторизоваться
Уже зарегистрированны? А ну-ка живо авторизуйтесь!

Войти на сайт