повiдомлення на тему бактерii та шкiдливi
Повiдомлення на тему бактерii та шкiдливi
Задать свой вопросБактер з'явилися приблизно 3,5-3,9 миллиардов рокв тому, вони були першими живими органзмами на нашй планет. З часом життя розвивалося ускладнювалося - з'являлися нов, щоразу бльш складн форми органзмв. Бактер весь цей час не стояли осторонь, навпаки, вони були найважлившою складовою еволюцйного процесу. Саме вони першими виробили нов форми життзабезпечення, так як дихання, бродння, фотосинтез, каталз... а також знайшли ефективн способи спвснування удобно з кожною живою стотою. Винятком не стала людина.
Але бактер - цлий домен органзмв, що налчу понад 10 000 видв. Кожен вид ункальний йшов свом еволюцйним шляхом, як наслдок виробив сво ункальн форми спвснування з ншими органзмами. Одн бактер пшли на тсну взамовигдну спвпрацю з людиною, тваринами та ншими стотами, - х можна назвати корисними. нш види навчилися снувати за рахунок нших, використовуючи енергю та ресурси органзмв-донорв, - х прийнято вважати шкдливими або патогенами. Трет пшли ще дал стали практично самодостатнми, все необхденьке для життдяльност вони отримують вд навколишнього середовища.
Всередин людини, як всередин нших ссавцв, живе неймоврно велика кльксть бактерй. У наших тлах х в 10 разв бльше, нж всх клтин органзму разом узятих. Серед их безусловна бльшсть - корисн, але феномен в тому, що х життдяльнсть, х присутнсть всередин нас - це цлком нормальне явище, вони залежать вд нас, ми в свою чергу вд них при цьому ознак ц спвпрац ми няк не вдчувамо. нша справа - патогени, шкдлив бактер, опинившись всередин нас х присутнсть одразу 100 помтною, а наслдки х активност можуть стати дуже серйозними.
Корисн бактерсну багато корисних бактерй, зокрема, рунтов бактер, як пдвищують родючсть рунту, бульбочков бактер, що продукують азотовмсн органчн сполуки у симботичному звязку з вищими рослинами.
В органзм доросло людини за чисельнстю переважають корисн бактер х частка становить до 70-80%. Решта припада на умовно-небезпечн бактер.
Найвдомшими корисними бактерями бфдобактер та молочнокисл бактер. х найбльше у молочнокислих продуктах кефр, йогурт, ряжанц, кисляку.
Бфдобактер це бактер, як пригнчують розмноження гнильних хвороботворних мкроорганзмв. Потрапляючи в кишечный тракт, вони працюють в якост бар'ру для мкробв токсинв (наприклад для стафлокока, држджових грибв, кишково палички), крм того, ц бактер полегшують травлення забезпечують повноцнне засвоння онв кальцю, втамну D залза.
Лактобактер завдяки цим бактерям виробляють сметану та нш молочнокисл продукти, включаючи процес закваски. Лактобактер мають здатнсть виводити з органзму шлаки, зупиняти розмноження небезпечно мкрофлори (наприклад, стафлокока, кишково палички, шигели, проте та н.). У процес життдяльност лактобактер виробляють молочну кислоту, а в кислому середовищ хвороботворн органзми не виживають гибнуть.
Цей вид бактерй змцню мунтет, регулю обмн речовин, складовою частиною здорово мкрофлори кишечного тракта.
-
Вопросы ответы
Статьи
Информатика
Статьи
Математика.
Физика.
Математика.
Разные вопросы.
Разные вопросы.
Математика.
Разные вопросы.
Математика.
Физика.
Геометрия.