2.лтописець зображу князя Володимира в той спосб, що у ньому немов були дв душ: поганська христянська. Володимир-поганин був войовничий, жорстокий, рознузданий, Володимир-христянин визначався лагднстю милосердям, любив мир, лад спокй, був требовательный для для себя. Така внутршня перемна людини цлком можлива, христянство малюсенько величезний вплив на людей, особиво на тих, що приймали його щиро, з глибокою врою. Але рвночасно Володимир був якби эмблемой перемн, як переходило тод укранське громадянство. Украна довг часи була пострахом сусднх земель: варвари-Русь, нард жорстокий немилосерний, що не зна ласки до людей оце звичайна черта наших предкв у чужих письменникв. З бешеною, живлою мощью, з молодечою буйнстю, з завзяттям, вдвагою погордою смерти, гнали ц пвнчн ватаги на пвденн, культурн земл, несли знищення, смерть руну. Але оце той грзний нард повол втихомирився, став лагдний, людяний, перейшов до спокйного життя. Ця перемна шла сама з для себя, пд впливом змнених господарських разумов та пд напором культурнших сусдв. Але до приспшення много причинився сам Володимир. Поширення христянства, заснованя шкл, початки освти, нове будвницво, змни в законодавств, улпшення управи, уведення Украни у коло христянських держав все те велик награды князя. Тому пзнш поколння дали Володимиров мя Большого.
3.Головним завданням зовншньо полтики Володимир вважав боротьбу з печенгами. Вн збудував багато мст-фортець захистив Кив, створив мцну оборонну лню, укрпив кордони Рус. У важливих мсцях для оборони були побудован укрплен мста-фортец, а мж ними зведен довг та висок вали на 10-ки клометрв. Завдяки цим фортифкацйним спорудам напор печенгв було послаблено, Володимир змг розпочати бльш ефективну боротьбу з ними. Як повдомля лтописець, вйна з печенгами принесла кивському князю вйськову славу, що з часом мцно закарбувалася у народних переказах.
4.У 988 роц Володимир здйснив адмнстративну реформу владу племнних князв, як чинили опр центру, Володимир передав свом синам тим самим укрпив великокнязвську владу державу. Внаслдок цього була забезпечена територальна днсть та цлснсть держави.
В середин 980-х рокв князь почав схилятися до одн з свтових релгй християнства. Традицйно часом введення християнства на Рус вважаться 988 р., хоча це був тривалий не завжди мирний та безкровний процес.
Продовжуючи полтику попереднх кивських князв, збираючи навколо Кива словянськ земл, Володимир своми вйськовими походами 981-993 рр. завершив тривалий процес формування територ Давньо Рус. Князь приднав до складу держави союзи схднословянських племен племенн княжння хорватв дулбв (981 р.), вятичв (982 р.), радимичв (984 р.) та нших. Таким чином територя держави Володимира в цей час охоплювала вже близько 800 тис. кв. км тягнулася на пвнч до Чудського, Ладозького й Онезького озер; на пвдн до басейнв рчок Дону, Рос, Сули Пвденного Бугу; на сход до межирччя рчок Оки та Волги на заход до теч Днстра, Захдного Бугу, Неману та Захдно Двни.
-
Вопросы ответы
Статьи
Информатика
Статьи
Физика.
Математика.
Разные вопросы.
Разные вопросы.
Математика.
Разные вопросы.
Математика.
Физика.
Геометрия.
Разные вопросы.