Правлыня Вавилоном за часив Навуходоносора
Правлыня Вавилоном за часив Навуходоносора
Задать свой вопросПри Навуходоносоре Вавилон перетворилася на процвтаючу крану. Це було часом повного вдродження, економчного розквту культурного розвитку. Навуходоносор був теснее в набагато кращих умовах, нж його батько. Вн отримував данину, яка ранше йшла до Ннев, а тому не мав нестач в робочих руках не повинен був боротися за незалежнсть. Його вйни тльки збльшували його матеральн засоби доставляли вервечки полонених - дармових працвникв. Тому вн залишив Вавилон безусловно оновленим, сучасн археологчн розкопки виявляють майже виключно його слди.
Цар звв новий палац на мсц тимчасового, побудованого Набопаласара прийшла в непридатнсть.Крм оновлення мст, храмв богв богинь, поклав я руки, щоб вибудувати палац для житла мого величност в Вавилон, - Сказать напис у Вад Брссо. Вн збудував його з такового матералу, що, незважаючи на постйн руйнування розкрадання для споруд сучасного м100 Хлл, велика частина фундаменту вцлла до цих пр. Платформа була пднята на три метри над грунтово водою, а стна, що оточу весь комплекс примщень, була в клька метрв завтовшки, була облицьована емальованими цеглою з строкатими узорами. Не задовольняючись цим палацом, що займав простр бльше чотирьох десятин, цар забудував ще прилеглий з пвноч длянка тако ж величини, вживши на це, за запевненням його написи Бероса, всього п'ятнадцять днв. Тронна залу малюсенька стни, прикрашен кольоровою емаллю - пальметтами зображеннями колон.
На самй пвноч Вавилона Навуходоносор вибудував на високй платформ дачний палац. Також м були споруджено знаменитий висящий парк (т. зв. "Висяч сади Семрамди - одне з 7 чудес свту). Берос говорить про нього:Вн влаштував кам'ян пднесення, надавши м вигляд гр, засадив всякого роду деревами, влаштувавши таким чином так званий висящий парк, тому що його дружина, вихована в мидийских землях, сумувала за рдну природу.
Не менш грандозн були роботи для змцнення Вавилона. Крм захищали стародавн м100 мгур-Бела Нмтт-Бела нема стн для захисту частин мста, як виникли поза х. Навуходоносор вибудував стну на схд вд мста в прямому напрямку з пвноч на пвдень. Але мсто росло при ньому занадто швидко; довелося вдступити ще отдал на схд укласти мсто в потрйну стну, що йшла пд кутом вд вфрату на пвнч, вд дачного палацу до вфрату, проти Борсппского каналу. Стни були збудован з цегли з асфальтом булизаввишки з гору; уздовж по той бк був викопаний рв з скатами, обкладеними цеглою з асфальтом.Щоб лайлива буря не вибухнула над мгур-Блому, стною Вавилона,- каже цар -я наказав захистити Вавилон з слету в вдстан чотири тисяч лктв великий стною ...Загальна товщина всх трьох стн, з засипаним землею промжком, доходила до 30 метрв. Довжина пвнчно-схдного боку - близько чотирьох тисяч лктв (близько 2 км); приблизно через кожн 40 чотири лкт (18 - 19 м) була вежа.
Отдал, написи в Вад Брссо Ксенофонт говорять ще про спорудження так звано Мидийской стни. Вд берега вфрату у Вавилона до Кша, а потм вд Сппара до Опса, тобто вд вфрату до Тигра, були насипан вали, обкладен цеглою з асфальтом. Метою ц роботи було, за словами Навуходоносора,на вдстан двадцяти подвйних годин вд м100 збрати води, подбн водам моря, навколо м100, тобто в раз ворожого нашестя затопити всю навколишню мсцевсть, серед яко вавлонська область могла б видаватися, подбно острову. Влаштован м споруди мали на мет зробити Вавилон недоступним або, принаймн, на час затримати вороже вйсько.
Вавлон став центром мжнародно торгвл. Велося дорожн будвництво, багато уваги придлялося штучного зрошування. Зокрема, близько Сппара було створено великий басейн, звдки йшло багато каналв, за допомогою яких регулювалось розподл води пд час посухи. У Вавилон велося нтенсивне будвництво. Навуходоносор добудував вавлонський зккурат Етеменанки, доввши його висоту до 90 м, перебудував Есаглу надав й небувалу пишнсть, а також побудував новий палац. Але в той же час мала великих мст управлявся радою старйшин на чол з жерцем. Клинописн джерела малюють картину повно залежност Навуходоносора вд жрецько корпорац
-
Вопросы ответы
Статьи
Информатика
Статьи
Физика.
Геометрия.
Разные вопросы.
Обществознание.
Математика.
Химия.
Русский язык.
Разные вопросы.
Разные вопросы.
Математика.