Помогите безотлагательно в 11 только литературу и архитектуру сделать, помогите пж!!!
Помогите безотлагательно в 11 только литературу и архитектуру сделать, помогите пж!!!
Задать свой вопросПро архтектуру князвства вдомо небагато. Писемн джерела описують переважно церкви, не згадуючи свтських будвель князв чи бояр. Даних археологчних розкопок не вистача для точно реконструкц тогочасних споруд. Залишки храмв Галицько-Волинського князвства в поднанн з записами лтопису дають змогу стверджувати, що на захдноруських землях залишалися мцними традиц русько архтектури Кивсько доби, але вдчувалися нов вяння захдновропейських архтектурних стилв.
Розвиток культури в Галицько-Волинському князвств сприяв закрпленню сторичних традицй Кивсько Рус. Протягом багатьох сторч ц традиц збергались в архтектур, образотворчому мистецтв, лтератур, у лтописах та сторичних творах. Проте водночас захдно-руськ земл потрапили пд культурний вплив Захдно вропи, де галицько-волинськ княз шляхта шукали протидю агрес з Слету.
Академк .П. Крип'якевич пише, що тогочасна лтература була "тсно пов'язана з народною творчстю". У лтописах згадуються рзн народн твори, зокрема так, як переказ про виникнення Галича, поетичне оповдання про хана Подростка та злля "вшан", псню, складену на честь перемоги Данила Василька, рзн перекази прислв'я. Подаються вдомост про таких народних спвцв, як "словутний спвець" Митуса з Перемишля, який був дуже гордий ве бажав служити князев Данилов. Польський дослдник Длугош наводить герочну псню на честь Мстислава Мстиславовича, що зустрчаться в лтопис. Все це засвдчу факт, що тогочасна народна творчсть малюсенька стотний вплив на розвиток лтератури.
Деяк вчен вважають, що в Галицько-Волинському лтопис було використано старовинний збрник, який до нашого часу не збергся. На думку дослдникв, цей збрник включав взантйськ хронки. Ц "премудр хронографи" були зразком для лтописця вн, визначаючи мету для для себя, писав: "Хронографу треба описувати повнстю все минуле, деколи сягати вперед, деколи повертати у давн мудрий читач зрозум". Отличительною особливстю Галицько-Волинського лтопису те, що в ньому подано хронологчний перелк подй. Правда, лтопис у перших редакцях не мав няких дат час т чи ншо под визначався фразами "в т ж роки", "в той же час", "псля того" . У процес подальшого редагування лтопис набув форми суцльного оповдання про сторичн под.
"премудрий книжник" Тимофй, який був родом з Кива. Вн написав твр про останн роки життя князя Романа початок дяльност його сина Данила.
Проте в лтератур того часу зустрчаються твори, котр не вписувалися в церковну традицю. Вони мали велику популярнсть серед освчених кл не злее Галичини та Волин, але й ус старорусько держави. Це так зван "духовн повст", так як "Про трьох королв-волхвв", "Про Таудада-лицаря", свтськ повст "Жит Олекся, чоловка Божого", "Олександря", "Троянська сторя" Досить популярним був збрник афоризмв приповдок пд назвою "Пчела", де свтоглядн переконання та моральн принципи людини виводяться з власно природи. Це суперечило християнському вченню, що мислення людини толика визначаються Господом.
Отличительно, що редакц перекладно лтератури робилися в напрямку "осучаснений". У класичн лтературн збрники часв Галицько-Волинсько держави врубались апокрифчн твори, прац Климента Смоляти-ча, Кирила Туровського, Феодося Печерського, оанна Гршного, тобто тих, хто з нових свтоглядних позицй осмислював класичну лтературну традицю взантйсько давньорусько культури.
-
Вопросы ответы
Статьи
Информатика
Статьи
Математика.
Разные вопросы.
Разные вопросы.
Математика.
Разные вопросы.
Математика.
Физика.
Геометрия.
Разные вопросы.
Обществознание.