Наш край наприкнц 50-х рр. XVII- на початку XVIII ст.СРОЧНО!!! ДАЮ

Наш край наприкнц 50-х рр. XVII- на початку XVIII ст.
Безотлагательно!!! ДАЮ 20 Пиров

Задать свой вопрос
Валерия Карзухина
Желая БЫ 4-5
1 ответ

Наприкнц XVII ст. укранськ земл залишалися розднаними. Лвобережна Украна з Кивом (Гетьманщина), Слобожанщина й Запоржжя входили до складу Рос. Схдна Галичина Правобережжя перебували пд владою Польщ. У 1699 р. вд Туреччини до Польщ перейшло Подлля з Камянцем-Подльським. Пвнчна Буковина разом з Молдовським князвством залишалася пд гнтом Туреччини, а Закарпатська Украна Угорщини.

На Лвобережж (Гетьманщин) наприкнц XVII ст. збергалась укранська державнсть з гетьманом на чол полково-сотенним адмнстративно-територальним устром. Але самостйнсть була вже помтно урзана й зведена до обмежено автоном. Московський уряд використовував в Укран найменшу можливсть для посилення свого контролю. Гетьман був теснее не самовладним правителем, а слухняним виконавцем вол росйського короля. Укранськ мста перебували пд контролем царських гарнзонв. Навть церква Украни, до цього пдлегла константинопольському патрархов, була пдпорядкована Москв. З свого боку козацька старшина всляко намагалася зберегти за собою панвне становище, звести нанвець виборнсть посад, позбавити чернь впливу на справи адмнстрац. Цьому сприяв царський уряд, дстаючи натомсть врну службу.

Коломацьк статт

Тривале правлння . Самойловича перервалося зненацька. Рося вступила в антитурецьку Священу лгу вропейських держав почала боротьбу за вихд до Чорного моря, що контролювався Портою й Кримом. У 1687 р. за участю укранського козацтва вдбувся похд на Крим, який закнчився ганебно. . Самойловича звинуватили у звязках з Кримом й ншй зрад. У вйськовому табор на р. Коломак гетьмана заарештували вдправили разом з сином до Москви, а звдти до Сибру. Ще 1-го сина, полковника, стратили. Тут же 25 липня 1687 р. гетьманом був обраний генеральний осавул ван Мазепа (16871708). Були прийнят Коломацьк статт, як ще бльше обмежували укранську автономю. Без дозволу царського уряду не можна було обирати й усувати гетьмана. Гетьман не мав права усувати генеральну старшину, вести листування з ноземними урядами.

. Мазепа укранський шляхтич був людиною з вропейською освтою, поетом, змолоду служив при двор польського короля, але потм залишив його. На козацьку службу вступив при П. Дорошенку, був його довреною особою. За дорученням гетьмана вирушив у Крим, але був схоплений запорожцями вдправлений до . Самойловича. У полтиц був прихильником мцно влади, намагався обстоювати нтереси Украни, не псуючи стосункв з Москвою.

. Мазепа зумв стати близьким ином царя Петра , надавши йому допомогу в Азовських походах. Одержав звання росйського генерала, дйсного тамного радника, князя, був нагороджений орденом Андря Первозванного. Багато зробив для розвитку укрансько культури, церкви.

Вдродження козацького устрою на Правобережнй Укран

Наприкнц XVII ст. бльша частина краю була пдвладною Туреччин, а пвнчн райони належали Польщ. Унаслдок безперервних вонних дй протягом чверт столття, спустошливих набгв союзницьких походв татар теснее на початку 70-х рр. XVII ст. мсцеве населення було нечисленним. Наприкнц XVII ст. все воно потрапило пд владу Польщ, яка витснила Туреччину. З метою освоння спустошених земель польський уряд надавав право х заселення численним осадникам, переважно з шляхти. Щоб прискорити цей процес створити вйськовий барр вд сусдв, король у 1684 р. дозволив вдновити козацтво з поверненням йому давнх прав. Це викликало большой приплив населення, особливо з Захдно Украни.

Швидко сформувалося козацьке вйсько. Очолював його наказний гетьман. Козацтво пдпорядковувалося польськй влад, але фактично полковники сам управляли на свох територях. Серед их видлявся фаствський полковник Семен Палй (Гурко), який уславився перемогами над татарами шляхтою. Теснее в 1688 р. вн пропонував Москв приднати до Гетьманщини територю свого полку, але Рося не захотла псувати вдносини з Польщею. Псля укладення миру з Туреччиною (1699 р.) зникла потреба в козацтв, сейм прийняв ршення про його лквдацю. На Правобережжя вступило польське вйсько, але пд Фастовом зазнало поразки. Довести справу до кнця польському уряду перешкодив початок вйни з Швецю.

, оставишь ответ?
Имя:*
E-Mail:


Добро пожаловать!

Для того чтобы стать полноценным пользователем нашего портала, вам необходимо пройти регистрацию.
Зарегистрироваться
Создайте собственную учетную запить!

Пройти регистрацию
Авторизоваться
Уже зарегистрированны? А ну-ка живо авторизуйтесь!

Войти на сайт