СРОЧНООО З039;ясуйте причини, за яких мперя то скасовувала гетьманство, то вдновлювала

СРОЧНООО З'ясуйте причини, за яких мперя то скасовувала гетьманство, то вдновлювала його знову.

Задать свой вопрос
1 ответ

Ответ:

Изъясненье:

Якщо Петро 1 намагався знищити Гетьманство на Укран вживав для цього всх заход, псля його смерт доля Украни залежала вд змн на Росйському престол.  

Залежно вд полтичних симпатй уряду гетьманство в Укран вдновлювали чи лквдовували. Зокрема, пд час правлння Петра II Малоросйська колегя була скасована 1 жовтня 1727 р. у Глухов вдбулися вибори, де гетьманом було обрано миргородського полковника Данила Апостола (1727 - 1734).  

Його гетьманування було перейняте духом оборони автономних прав Украни. Йому вдалося змцнити гетьманську владу й авторитет гетьмана, хоча не вс його входи щодо пднесення економчного добробуту краю й полегшення становища населення були доведен до кнця.

При вступ на престол королев Анни Леопольдвни (1730) роль гетьмана принижувалась, а в 1737 р. була замнена на вдому вже Малоросйську колегю, яка складалася з шести осб - князв Шаховського, Барятинського, полковника Гутьва, а також генерального судд М. Забли, генерал-осавула Ф. Лисенка, та генерал-пдскарбя А. Маркевича. Фактичними правителями були представники великодержавного престолу, як втручалися в ус сфери мсцевого життя населення.

У 1740 р. престол займа цариця лизавета, яка ще перед тим увйшла у велику неприязненность з укранцем Олексм Розумовським, з яким пзнше взяла шлюб. Пд його впливом при двор було виршено вдновити гетьманство. Також з Украни були виведен росйськ полки, було допустимо вльно продавати збжжя й вдновлено Кивську митрополю. У свирепому 1750 р. обрано гетьманом молодшого брата Олекся - Кирила Розумовського. Ця ситуаця воскресила над старшини на те, що тепер й вдасться закрпити за собою не тльки економчн, але й полтичн права.  

Однак, з приходом до влади на росйський престол Катерини II у 1764 р., був виданий царський манфест, у якому сповщалося, що гетьман К. Розумовський "добровльно" зркаться гетьманства влада знову перебегать до Малоросйсько колег на чол з генерал-губернатором, тобто Украна розглядаться як одна з провнцй Ро-сйсько мпер. Генерал-губернатором 100 Петро Румянцев. У Колег мали засдати четыре укранцв четыре росян. Протягом 1765-1767 рр. Колегя зробила перепис усього населення Украни, що отдало можливсть пдвищити оподаткування збльшити потк багатств, як йшли в росйську скарбницю з Украни.

Слд зазначити, що уряд Катерини II став нищити козацький лад на Гетьманщин не вдзразу. Спочатку росйська влада задовольнилася пдготовчими заходами розпочала свою дяльнсть з укрансько перифер на сход, скасувавши в 1765 р. козацький лад на Слобожанщин. Слобожанщина, як вдомо, до складу укрансько держави офцйно не заходила, а була одню з московських провнцй, що мала статус автоном. Ця акця Катерини II була спрямована проти Гетьманщини.  

Лквдацю давнього ладу на Гетьманщин прискорили злее псля знищення Запорзько Сч. Зокрема, 1781 р. була скасована Малоросйська колегя, яка бодай формально засвдчувала окремий лад на укранських землях. Натомсть запроваджено губернаторське правлння. Так припинила сво снування друга автономна область Украни - Гетьманщина. На мсц виникли три губерн, або намсництва: Кивське, Чернгвське Новгород-Сверське, як разом утворили Малоросйське генерал-губернаторство. По губернях були введен загальноросйськ адмнстративн й судов установи, тобто колишня Гетьманщина була цлком прилаштована до адмнстративно системи Росйсько мпер. У 1783 р. наказом Катерини II сльське населення Гетьманщини назавжди закрплювалося за тю землею, на якй воно проживало, за тими власниками, яким вона належала, тобто укранськ селяни потрапили у страшну крпацьку неволю аж до 1861 р. Населення Гетьманщини було обкладено великим подушним податком, який проснував майже до кнця XIX ст. Тод ж, у 1783 р. був скасований козацький полково-сотенний вйськовий лад. Козацьк полки перетворювалися у т. зв. пкнерн полки регулярного росйського вйська. Увесь козацький стан прирвнювався до стану вльного селянства, хоча назва "козак" офцйно залишалася за ними. Саме з их провадили набр до мперсько арм - три новобранц вд кожних 500 козакв. Козацьку старшину розформовано запропоновано вступати до вйська на правах росйських офцерв.

Висновки:

Входи росйського уряду протягом 17081722 рр. свдчили про пдготовку до широкомасштабного наступу на укранську державнсть. Проте зовншн обставини змусили пригальмувати процес лквдац Козацько держави на короткий термн було вдновлено владу гетьмана (17271734).

Загальний напрям росйсько полтики щодо Украни залишався незмнним: перетворити на звичайну провнцю Росйсько мпер. У таких умовах укранська козацька елта докладала зусиль для збереження давнх автономних прав. Проте у свох дях вона уникала радикальних заходв не спиралася на народну пдтримку.

, оставишь ответ?
Имя:*
E-Mail:


Последние вопросы

Добро пожаловать!

Для того чтобы стать полноценным пользователем нашего портала, вам необходимо пройти регистрацию.
Зарегистрироваться
Создайте собственную учетную запить!

Пройти регистрацию
Авторизоваться
Уже зарегистрированны? А ну-ка живо авторизуйтесь!

Войти на сайт