Що таке крпацтво?

Що таке крпацтво?

Задать свой вопрос
2 ответа

Ответ:

это такое права в прошедшем

Дмитрий Шевалдаев
Мне надобно в 18ст
Эльвира Зентальская
20-90роках

Ответ:

Крпацтво, або крпосне право (також крпаччина[1], панщина[1], або панське право[2][3]) (вд крпостей купчих документв на землю, вдомих на Рус з кнця XV ст.[4]), у вузькому сенс правова система, або система правових норм при феодалзм, яка встановлювала залежнсть селянина вд феодала й неповну власнсть другого на селянина. Знаходило юридичний вираз у прикрпленн селянина до земл, прав феодала на працю та майно селянина, вдчужуванн його як з землею, так без не, надзвичайному обмеженн дздатност (вдсутнсть у селянина права порядкувати нерухомим майном, спадщиною, виступати в суд, права державно присяги тощо). Один з видв рабовласництва.

В широкому сенс система суспльно-економчних, полтичних та правових вдносин у феодальному суспльств.

Система аграрних вдносин, за яких можновладець власником земл, надано селянинов у володння чи безпосередн користування, неповним власником виробника на нй. Особиста залежнсть вд феодала, як правило, закрплювалася державною владою. На укранських землях крпацтво снувало з часв Кивсько Рус. У перод польсько-литовсько держави (XVI ст.) закрпаченими стали 20 % селян. На Закарпатт утверджуться на початку XVI ст. Визвольна вйна середини XVII ст. спричинила фактичне зникнення крпацтва на бльшост територ Украни. На Лвобережж й Слобожанщин вдновлються за указом Катерини вд 3 травня 1783 р. Скасоване в Галичин та Буковин у 1848 р., в пдросйськй Укран та Рос у 1861 р.

Скасування паспортно системи для селян в СРСР й заборона колгоспникам залишати земельн длянки фактично поновили прикрплення селян до земл вд 1930 до поч. 1950-х рр. з обов'язковою умовою вдробтку трудоднв

Изъясненье:

, оставишь ответ?
Имя:*
E-Mail:


Добро пожаловать!

Для того чтобы стать полноценным пользователем нашего портала, вам необходимо пройти регистрацию.
Зарегистрироваться
Создайте собственную учетную запить!

Пройти регистрацию
Авторизоваться
Уже зарегистрированны? А ну-ка живо авторизуйтесь!

Войти на сайт