1. сторичний портрет П. Сагайдачного та П. Могили2. Если я
1. сторичний портрет П. Сагайдачного та П. Могили
2. Коли я за яких обставин вдновилась укранська православна рархя?
3. Як Берестейська церковна уня вплинула на подальшй стан церковного життя?
Будь ласка допоможть, хоча б одне, дякую
Внаслдок укладення ун те православне духовенство, яке визнало ршення, було зрвняне в правах з католицьким, звльнялося вд сплати податкв та виконання нших повинностей. пископам були обцян мсця у сенат Реч Посполито, але ця обцянка не була виконана урядом. Шляхта та мщани, що прийняли уню, також урвнювались у правах з католиками латинського обряду одержали право займати посади у державних та мських урядах Реч Посполито.
Одразу ж псля Берестейського храму з восьми пархй Кивсько митропол уню прийняли шсть: Кивська, Володимир-Волинська, Турово-Пнська, Луцька, Холмська та Полоцька. Перемишльська та Льввська парх прийняли згодом вдповдно у 1692 та 1700 рр. У итог Берестейсько ун митрополит М. Рогоза, який перейшов був на боц, оголосив Кивську митрополю унйною. З 1596 до 1620-х рр. (офцйно до 1633 р.) у Кив снувала лише унатська митрополя.
У силу протирч, вд початку закладених при пдготовц укладенн ун 1596 р., вона не знайшла обширно пдтримки в укранському суспльств. Одразу ж псля Берестейсько ун почалося протистояння мж прихильниками соперниками. Крм духовенства братств, до боротьби долучилося козацтво. Церква подлилася на два табори: рархя, частина духвництва, частина шляхти й мщанства прийняли уню.Польський уряд не виконав свох обцянок унатам не зрвняв у правах х духвництва з римо-католицьким, бо поляки-католики, крм короля, майже не спвчували ун, яка перешкоджала подальшй латинзац полонзац укранцв.
У 1629 р. в Кив скликано церковний собор з метою примирити прихильникв православно унатсько (греко-католицько) церков в Укран. Представником короля Сизмунда III Вази на ньому був православний манат Адам Кисль, вдомий як захисник православно ври, що пдтримував контакти з клром греко-католицько церкви. У счн 1633 р. польським сеймом затверджено державно-полтичний акт, виданий владыкой Владиславом IV Вазою, що узаконював снування православно церкви в Укран.
На провнцйних сеймиках в Укран обговорювалося питання про необхднсть повернення православним вруючим хнх прав та власност, яких вони були позбавлен псля укладення Берестейсько ун. Так, на сеймику в Прилуках запорозьк козаки склали для свох делегатв нструкцю, в якй вимагали позитивного виршення на сейм питання про вдновлення прав православно церкви.
Утиски щодо православно церкви стали одню з обстоятельств козацьких повстань аж до х переростання у вйну пд проводом Б. Хмельницького. Натомсть православя стало х деологчним забарвленням. Тим не менше, релгйне протистояння псля Берестейсько ун не злее розколювало укранське суспльство, а й пожвавило культурно-нацональний рух, нтелектуальне життя, книгодрукування тощо. Незважаючи на певний опр православних кл, зокрема деяких православних манатв, шляхти, братств козацтва, до 1623 р. понад 1,8 млн. укранцв блорусв прийняло церковну уню.
-
Вопросы ответы
Статьи
Информатика
Статьи
Математика.
Физика.
Математика.
Разные вопросы.
Разные вопросы.
Математика.
Разные вопросы.
Математика.
Физика.
Геометрия.