политика Ивана 3 в отношениях других князей
Политика Ивана 3 в отношениях других князей
Задать свой вопросЗовншня внутршня полтика вана 3
Внутршня полтика вана 3
У вц двадцяти двох рокв, ван Васильович, за заповтом свого батька вступив на Московський престол. До моменту вступу вана 3 посаду правителя Московського князвства в 1462 роц територя Рус являла собою безлч фактично незалежн один вд 1-го князвств.
У процес приднання земель до Московського князвства, як були основним напрямком внутршньо полтики, д вана 3 були, можливо, трохи повльними, але це окупалось з лишком тим, що вн намагався виршувати питання, не використовуючи вйськово сили, завжди дяв, если був впевнений у положительному итог. Однак це не завжди виходило.
Домагаючись визнання новгородцями верховенства над собою Московського князвства, ван 3 застосував силу. Треба зауважити, що спочатку, посилаючи послв у Великий Новгород, який псля укладення уговору з польським владыкой Казимиром, перейшов пд його захист, ван 3 намр дозволити розбжност мирним шляхом, але вдправлен посли були вигнан з мста з безчестям. Таким чином, завдяки вйськовим дям, вжитим в 1471 роц, на берез рчки Шелон 13 липня були розбит новгородськ вйська. Не отримавши обцяно допомоги вд польського короля боячись жорстоко розправи, жител Новгорода запросили свту. ван 3 погодився, новгородц сплатили копейное пд владу Московського князя перейшла частина Двнськй земл. Остаточний перехд, Великого Новгорода в залежнсть вд Москви, стався через см рокв псля описаних подй. А саме в 1478 роц, 15 счня городяни Новгорода погодилися стати васалами Москви. Все це наслдком внутршньо полтики вана 3, спрямовано на продовження процесу обднання росйських земель.
Однак цар багато робив не тльки для обднання, але для розвитку держави. Так, за наказом вана 3 був введений судебник, ця подя вдбулася в 1497 роц.
Зовншня полтика вана 3
Псля пдпорядкування Новгорода, меж Московського князвства розширилися, що призвело до напруженост в росйсько-лвонських вдносинах. Ливонцы брали в облогу Псков, але зазнали поразки. У 1481 роц був пдписаний мирний договр на 10 рокв. Однак, для посилення захищеност кордону з Ливонией, була зведена фортеця вангород, в 1492 роц. Згодом, протягом трьох рокв з 1501 по 1503 роки, знову вдбувалися сутички росйських вйськ з ливонскими лицарями, але, зрештою, було укладено перемиря на шсть рокв.
У 1480 роц вдбулася важлива подя в полтичному житт крани. На протяз вже багатьох рокв Русь не була залежною вд Орди державою, але, тим не менш, до кнця це питання виршено не було. Ординський князь Ахмат, який надсилав перодично послв до Московського князя з вимогою данини, перейшов до активних дй у 1480 роц. Збравши вйсько, Ахмат посунув до Москви. Не зважившись форсувати Оку, на якй стояли численн росйськ вйська, Татаро-монгольський хан 6 жовтня 1480 року пдйшов до рчки Угр. Протилежний сберегал був зайнятий армю князя вана Васильовича. Стояння на рчц Угр тривало до 11 листопада цього ж року. Без пдтримки литовськими вйськами Ахмат не посмв перейти рчку вдступив. Ця подя сприйматься, як закнчення пдпорядкованост Орд.
У часи правлння вана Васильовича, Рося, удобно не припиняючи, водила вйни з Литвою, яка не бажала обднання росйських земель. У всмдесятих роках пятнадцятого столття, Московськ територ стали значно бльше, за рахунок таких мст та належних м земель як Вятка Твер. Паралельно з цими приднаннями, вдбувався перехд деяких областей, що межують з Литвою пд управлння Москвою. У перод росйсько-литовських вон, що тривали, з 1492 по 1503 роки до Московського князвства придналося безлч мст.
Також у зовншнй полтиц ван 3 був орнтований на дружбу з кримським ханством, аж до укладення союзного договору хан Менгл-Грей неодноразово допомагав Рус.
Псля веслля вана Васильовича Соф Палеолог, московський герб був обднаний з взантйським двоголовим соколом зявився звичай внчання на королевство.
За час свого правлння ван 3, з фактично роздроблено Рус створив могутню централзовану державу, яка малюсенька серйозний вага на мжнароднй арен.
-
Вопросы ответы
Статьи
Информатика
Статьи
Математика.
Физика.
Математика.
Разные вопросы.
Разные вопросы.
Математика.
Разные вопросы.
Математика.
Физика.
Геометрия.