Сочинение на украинском по теме Украинци в космосе.
Сочинение на украинском по теме Украинци в космосе.
Задать свой вопрос12 квтня Всесвтнй денек авац та астронавтики. А в Укран ще й Денек працвникв ракетно-космчно галуз.
1961 р. радянський космчний корабель Восток-1, плотований Юрм Гагарним, стартував з космодрому Байконур у Казахстан. Це був перший в стор людства вдалий космчний полт. У космос корабель перебував 108 хвилин, за цей час облетв один раз довкола Земл й приземлився поблизу росйського мста Енгельс Саратовсько област.
За даними американських фахвцв, до Гагарна Радянський Союз робив щонайменше чотири спроби польоту корабля з людиною на борту, але вони були вкрай невдалими, космонавти (О.Ледовський, 1957 р.; С. Шиборн, 1958 р.;А. Мтков, 1959 р. та . Качур, 1960 р.) загинули.
Тривалий час була засекреченою нформаця про укранського космонавта Валентина Бондаренка, члена першого загону астронавтв СРСР. 23-рчний харквянин проходив пдготовку до польоту разом з Ю.Гагарним та П.Поповичем, з 31 травня 1960 р. розпочав нтенсивн пдготовч тренування на корабл Восток. Пд час 1-го з тренувань Валентин перебував у сурдокамер протягом 10 днв, у цлковитих самотност й тиш. Наприкнц випробування зняв датчики, прикрплен до тла для контролю, протер х спиртом випадково кинув на розжарену електроплитку. Вогонь мгновенно поширився в сурдокамер, врятувати астронавта не вдалося
5 травня 1961 р. у космос вирушив американський плот Алан Шепард на борту корабля Freedom 7 (Свобода-7). Якщо Гагарн перебував у польот в автоматичному режим, то Шепард керував свом кораблем вручну.
Так для землян розпочалася космчна ера, яка трива й поповнються новими досягненнями та вдкриттями.
Украна та укранц вдграли велику роль у розвитков астронавтики.
Варто згадати, що полт Юря Гагарна здйснювався пд кервництвом видатного вченого-конструктора, творца практично всх радянських космчних розробок укранця Сергя Корольова, уродженця Житомира.
Пд його кервництвом 1957 р. були запущен перша мжконтинентальна балстична ракета перший штучний супутник Земл, вдбувалися польоти космчних кораблв перший у свт вихд людини в космос (О.Леонов, 1965р.)
Втм, у академка С.Корольова був попередник, також укранець (з Чернгвщини) Микола Кибальчич. Вн бльше вдомий як революцонер-народник, учасник замаху на короля Олександра , страчений разом з А.Желябовим та С.Перовською. Втм Кибальчич був генальним винахдником: розробив проект лтального апарату, який рухався за допомогою ракетного двигуна, систему забезпечення стйкост апарата, режим горння палива, пристро для його подач, спосб подач та спосб керування польотом навть саме паливо.
Напевне, якби революцонер скерував свй Божий дар у, так би мовити, мирному напрям, День астронавтики вдзначали би на десятки рокв ранше
Академк Михайло Янгель, головний кервник радянсько космчно програми та розробник клькох поколнь стратегчних бойових ракет, походив з укрансько родини. Його дда по батьков Лаврентя за участь у мятеж було засуджено до каторги та довчного поселення на Колим, де в с. Зирянове й народився майбутнй вчений.
Наступником М.Янгеля на чол космчно програми СРСР був науковець у галуз розробки ракетних двигунв Володимир Челомей, чи батьки укранц з мстечка Седльце (нин Мазовецького повту, Польща).
Своми успхами в дослдженн космосу Радянський Союз великою мрою завдячу академков Володимиру Глушку: на його двигунах працювали корабл Восток, ракети-нос Протон, багаторазов ракетно-космчн комплекси Буран, Енегря. Засновник рдинного ракетного двигунобудування народився в Одес.
Павло Попович, радянський астронавт 4, був першим укранцем, який побачив нашу планетку з космосу. Перший полт Поповича вдбувся в серпн 1962 р. Сучасники згадують, що Попович за всма параметрами мав бути першим космонавтом, його й готували разом з Ю.Гагарним, але, як згадував пзнше сам астронавт, понером у космос, згдно з тодшньою полтикою, повинен бути росянин.
П.Р.Попович народився у жовтн 1930 р. на Кивщин, в селищ (нин мсто) Узин, у родин укранських селян. Трудовий шлях починав з кочегара, навчався у ПТУ, згодом закнчив Качинське вiйськово-авiацiйне училище. 1960 р. був зарахований до загону астронавтв. 12 серпня 1962 р., разом з А.Нколавим (Восток-3) здйснив перший груповий полт у космос, де пробув майже три доби.
3-19 липня 1974 р. здiйснив другий космiчний полiт як командир корабля Союз14. Був депутатом Верховно Ради УРСР клькох скликань, президентом укранського культурного товариства Славутич у Москв.
-
Вопросы ответы
Статьи
Информатика
Статьи
Математика.
Физика.
Математика.
Разные вопросы.
Разные вопросы.
Математика.
Разные вопросы.
Математика.
Физика.
Геометрия.