Чому правлння Катерини2 в Рос , Мар Терез та Йосипа2 в

Чому правлння Катерини2 в Рос , Мар Терез та Йосипа2 в Австр Фрдрха2 в Прусс називають освченим абсолютизмом ?

Задать свой вопрос
1 ответ
Псля смерт Карла VI 1740 р. у Священнй Римськй мпер не було спадкомця престолу за чоловчою лню. Наступницею мператора стала, за його бажанням, 23-рчна донька Маря-Терезя. й одразу довелося вступити у боротьбу проти кандидатв на престол (вйна за австрйську спадщину). Незважаючи на скрутне становище, вона зумла захистити сво право.

Маря-Терезя започаткувала в мпер реформи в дус освченого абсолютизму.

Слд зауважити, що майже вс реформи, проведен Марю-Терезю, були продиктован прагненням захистити сво право на престол. З метою посилення центрально влади було створено Державну раду центральний суд, завдяки чому вся повнота влади зосередилася в руках мператриц. Для успшного ведення вйни проти суперникв здйснено вйськову реформу, вербування найманцв замнено рекрутськими комплектами, що отдало можливсть збльшити армю з 108 до 278 тис. воякв. Було унфковано систему податкв запроваджено загальний податок на прибуток, що його сплачували вс верстви суспльства. Лквдовано внутршн митн кордони. Селянам надали право викуповувати власн надли, панщину обмежили трьома деньками на тиждень. Було видано Цивльний (Терезанський кодекс) Кримнальний (Терезанська Немезда) кодекси. Здйснювалися заходи з розвитку освти: було запроваджено загальну шкльну освту й вдокремлено школу вд церкви.

Значно бльшого у проведенн реформ досяг син Мар-Терез Йосиф (1780-1790). Вн вдався до подальшого посилення центрально влади. Було скасовано права провнцйних станових зборв, посилено владу губернаторв, яких призначав мператор, урвнено в правах ус област, в судах та адмнстрацях введено нмецьку мову. Важливими стали реформи церкви. Йосиф прагнув пдпорядкувати соб церкву та послабити вплив на суспльство. Вн постановив, щоби папськ укази й розпорядження оприлюднювалися лише за згодою уряду, а чернеч ордени були пдпорядкован мсцевим пископам; скоротив кльксть монастирв ченцв. Конфскован земл та майно було продано, частину доходв спрямовано на розвиток освти; церковн школи переорнтовано на свтське навчання пдпорядковано Вищй навчальнй комс. Зрештою, вн наважився на втручання у внутршню структуру католицько церкви навть змнив деяк обряди. За його правлння було видано новий збрник законв (Йосифв законник), а1781 р. скасовано особисту залежнсть селян.

Проведен Иосифом II реформи викликали широкий : позицйний рух. Селянською реформою були невдоволен помщики, особливо угорськ. Релгйна реформа спричинила конфлкт з папою та повстання в Бельг, адмнстративн загострили нацональн протирччя в мпер. Зрештою, наприкнц свого правлння вн скасував власн реформи, крм селянсько та запроваджено вротерпимост.

мператор Йосиф II, як король Прусс Фрдрх II та Катерина в Рос, був одним з представникв освченого абсолютизму. Вн намагався втлити в життя деали, як так припали йому до вподоби, але довести все задумане до кнця не змг. 
, оставишь ответ?
Имя:*
E-Mail:


Последние вопросы

Добро пожаловать!

Для того чтобы стать полноценным пользователем нашего портала, вам необходимо пройти регистрацию.
Зарегистрироваться
Создайте собственную учетную запить!

Пройти регистрацию
Авторизоваться
Уже зарегистрированны? А ну-ка живо авторизуйтесь!

Войти на сайт