Економчний розвиток захдноукранських земель у другй половин XIX столття.

Економчний розвиток захдноукранських земель у другй половин XIX столття.

Задать свой вопрос
1 ответ
Соцально-економчний розвиток захдноукранських земель у другй половин XIX ст.

Починаючи з сер. XIX ст., у Захднй Укран крзь залишки феодалзму пробивалися паростки соцального прогресу. Помтне пожвавлення в економц почалося наприкн. 60-х на поч. 70-х рокв. Та злее в 7080-т роки вдбулося становлення фабрично-заводсько промисловост, хоча й тод з 869 пдпримств Схдно Галичини бльшсть були дрбними, на яких було зайнято по 510 робтникв. Дрбн пдпримства переважали також на Буковин та в Закарпатт. Провдними були борошномельна, лсопильна, нафтова галуз, де до сер. 90-х рокв завершився промисловий переворот.

Назван вище галуз виробництва у Галичин стимулювали залзничне будвництво. У 60-т на поч. 70-х рокв захдноукранськ земл отримали залзничне сполучення з Заходом, яке здйснювалося не тльки з економчних, а й з вонно-стратегчних мркувань. Згодом воно з'днало Львв з укранськими землями, що входили до складу Рос. До поч. 1901 р. довжина залзниць досягла 3859 км, що сприяло розвитков торгвл й промисловост.

Наприкн. XIX ст. почали розвиватися металообробна та машинобудвна галуз промисловост, хоч на низькому технчному рвн.

Проте Захдна Украна залишалася землеробською. У сльському господарств почали застосовувати нову технку, вирощувати нов культури, використовувати вльнонайману працю, розвивати торгове тваринництво та зернове господарство. Земля, як ранше, була зосереджена в руках помщикв селян, як розбагатли. У Схднй Галичин налчувалося 80 % дрбних селянських господарств, на Буковин 87 %. Идентична картина спостергалася в Закарпатт.

Селяни сплачували непосильн викупн платеж, витрачали велик кошти на тривал судов процеси залси й пасовиська, пропнацю. Економчний тягар значно посилювали також прям та непрям податки, рзномантн повинност. Погршували непросту ситуацю й корчми, що стали неодмнним атрибутом захдноукранських сл.

Становище селянства Захдно Украни значно погршилося внаслдок економчно кризи 7080-х рокв XIX ст. Зокрема, Галичина за смертнстю населення посдала перше мсце в вроп. Тому не дивно, що впродовж усього пореформеного пероду не припинялася боротьба селян за сво права. У Схднй Галичин й Пвнчнй Буковин вдбувся 871 селянський виступ. Селяни використовували так форми боротьби: вдмову працювати у помщицьких матках, страйки, збори, захоплення помщицьких земель, втеч, пдпали.

Важким було становище робтникв. Тривалсть робочого денька, розмр заробтно плати, умови прац та життя залежали вд пдпримцв. Хоч у 1885 р. австро-угорський уряд видав закон про обмеження робочого дня 11 год. насправд вн тривав Значно довше. Заработная плата захдноукранських робтникв була найнижчою в мпер. До того ж жночу та дитячу працю, яку Досить широко використовували у промисловост краю, оплачували наполовину менше за чоловчу.

, оставишь ответ?
Имя:*
E-Mail:


Последние вопросы
Во сколько раз число атомов кислорода в земной коре больше числа

Химия.

Составить монолог от имени дневника двоечника 7-10 предложений

Русский язык.

Рассматривая литературный язык как сложное взаимодействие книжного языка и разговорного,В.И.Чернышёв горячо

Разные вопросы.

Арабы входят в __________________ групп народов. Местом расселения арабов с незапамятных

Разные вопросы.

Грузовой автомобиль марки краз за одну поездку может доставить 7.500 кирпичей

Математика.

Определить предложения какие они по цели высказывания и по интонации

Русский язык.

"Три толстяка" Называли эту площадь Площадью Звезды последующей причине.

Русский язык.

на одной грядке коротышки посадили 3 ряда морковок по 8 штук

Разные вопросы.

эссе на тему какое образование дается в каждой семье

Қазақ тiлi.

Put the verb in brackets into the Present Indefinite. 1The Volga ,

Английский язык.

Добро пожаловать!

Для того чтобы стать полноценным пользователем нашего портала, вам необходимо пройти регистрацию.
Зарегистрироваться
Создайте собственную учетную запить!

Пройти регистрацию
Авторизоваться
Уже зарегистрированны? А ну-ка живо авторизуйтесь!

Войти на сайт