про що розповда нестор лтописець в повст минулих лт про святослава
Про що розповда нестор лтописець в повст минулих лт про святослава
Задать свой вопросБуло це псля потопу вже. Три сини Ноя Сим, Нахал Яфет роздлили Землю. дстався схд Симов, Нахалов пвденна частина, Яфетов пвнчна сторона захдна. В Яфетовй же частин сидить русь, чудь всяк народи: меря, мурома, весь, мордва, заволоцька чудь, перм, печера, ям, угра, литва, зимигола, корсь, летьгола, лб. Ляхи ж, прусси, чудь сидять поблизу моря Варязького. Яфетове бо колно й це: варяги, све, нормани, готи, русь, англи, галичани, волохи, римляни, нмц, корляги, венедиц, фряги та нш. Вони сидять од заходу до пвдня сусдять з племенем Хамовим.
Сим же, Нахал та Яфет, роздливши землю, жили кожен у свой частин. був [тод] один люд. А если намножилося людей на Земл, то намислили вони у дн октана й Фалека спорудити башту до неба. будували вони башту сорок лт. не була вона завершена, бо змшав Бог народи роздлив на смдесят на дв мови, розсяв [х] по всй Земл.
Псля того ж, як було розвалено башту роздлено народи, взяли сини Симов схдн кра, а Нахалов сини пвденн кра; Яфетов ж сини захд узяли пвнчн кра. Вд цих ото смдесяти два народв, од племен таки Яфетового, постав люд словянський.
розйшлися вони по Земл прозвалися менами своми, [од того], де сли, на котрому мсц. Т, що, прийшовши, сли по рц на ймення Морава, прозвались моравами, а друг чехами назвалися. А се т сам словяни: бл хорвати, серби хорутани. Коли ж волохи найшли на словян на дунайських, осли мж их, чинили м насильство, то словяни т, прийшовши, сли на Всл прозвалися ляхами. А вд тих ляхв [пшли одн, що] прозвалися полянами, друг ляхи [прозвалися лютичами], нш мазовшанами, ще нш поморянами. Так само й т ж словяни, прийшовши, сли по Днпру назвалися полянами, а нш деревлянами, бо осли в лсах; а друг сли межи Припяттю Двною назвалися дреговичами; а нш сли на Двн назвалися полочанами од рчки, яка впада в Двну ма назву Полота; од се [рчки] вони прозвалися полочанами. Словяни ж, [що] сли довкола озера льменя, прозвалися свом менем [словенами]; зробили вони город, окрестили його Новгородом. А друг ж сли на Десн, по Сейму, по Сул назвалися сверянами. так розйшовся словянський люд, а вд його [мен] й дстали логчного звязку з першою перенесли [свою] назву словянськ письмена.
Дивться також
Повсть минулих лт (повний текст)
читаться трохи бльше, нж за 2 вечори
Повсть минулих лт (стислий переказ)
читаться за 5 хвилин
Оповдь про напад хозарв (скорочено)
читаться менше, нж за хвилину
Оповдь про заснування Кива (скорочено)
читаться за одну хвилину
Ще 1 твр скорочено
Бографя Нестора Лтописця
***
Если поляни жили особно володли родами своми, то було [мж них] три брати: Кий, Щек, Хорив сестра х Либдь. сидв Кий на гор, де нин узвз Борич, а Щек сидв на гор, яка нин зветься Щековицею, а Хорив на третй гор, од чого й прозвалася вона
Хоривицею. Зробили вони городок [] на честь брата х найстаршого назвали його Кивом.
Були ж вони мужами мудрими й тямущими називалися полянами. Од их ото поляни в Кив й до сьогодн.
нш ж, не знаючи, говорили, нби Кий був перевзником, бо тод коло Кива перевз був з то сторони Днпра. Тому [й] казали: "На перевз на Кив". Але ж если б Кий був перевзником, то не ходив би вн до Цесарограда. А вн княжив у роду свому ходив до цесаря. А если вн вертався вспять, [то] прийшов до Дунаю вподобав мсце, поставив городок невеликий, хотв [здесь] ссти з родом свом. Й донин називають дунайц городище те Кивець. Кий же повернувся у свй город Кив. Здесь вн скончав живоття сво. два брати його, Щек Хорив сестра х Либдь тут скончалися.
***
Ось чудь, словени, кривич нш вигнали варягв за море, не дали м данини, стали сам в себе володти. не було в их правди, встав рд на рд, були усобиц в них, воювати вони мж собою почали. пшли вони за море до варягв, до рус. просили княжити володти ними. вибралося тро братв з родами своми, з собою всю узяли русь. прийшли вони до словен, поставили город Ладогу. св у Ладоз найстарший [брат] Рюрик, а другий, Синус, на Блм озер, а третй, Трувор, в зборську. од тих варягв дстана [свою] назву Руська земля.
А по двох лтах Синус Трувор померли, брав Рюрик волость усю один. поставив вн город над Волховом, окрестили його Новгородом. св вн тут, князюючи роздав мужам свом волост та городи: тому Полоцьк, тому Ростов, иному Блоозеро. посли в Новгород словени, а в Полоцьку кривич, в Ростов на дону меря, у Блоозер весь, в Муром мурома. тими всма володв Рюрик. було два супруг, Аскольд Др, не його племен. рушили обидва по Днпру. узрли вони на гор городок зостались удвох у город цьому, збран и багато варягв, почали володти Полянською землею.
***
-
Вопросы ответы
Статьи
Информатика
Статьи
Физика.
Математика.
Разные вопросы.
Разные вопросы.
Математика.
Разные вопросы.
Математика.
Физика.
Геометрия.
Разные вопросы.