Проаналзувати Альманох"русалка днстрова

Проаналзувати Альманох"русалка днстрова

Задать свой вопрос
1 ответ
РУСАЛКА ДНСТРОВАЯ укранський альманах, який видавала Руська трйця 1837 р. в Будим (тепер Будапешт).

Свом змстом, мовою навть новою абеткою альманах ршуче заперечував анахрончн лтературн традиц, культивован до того в Галичин, став подю в духовному житт освчених укранцв. Русалка Днстровая об'ктивно викривала полтику денацоналзац захдноукранського населення, гнорування та приниження сторичних культурних традицй усього укранського народу. Намагаючись пднести нацональну гднсть свох краян, М. Шашкевич, Я. Головацький, . Вагилевич наголошували на сторичнй, культурнй мовнй дност мльйонв укранцв, роз'днаних кордонами двох реакцйних мперй.

Композицйно альманах складаться з чотирьох роздлв: Псн народн, Складання, Переводи, Старина. Отже, упорядники звернули увагу на найстотнш питання в розвитку нацонально лтератури зв'язки з фольклором, з словеснстю нших людв, з художнм досвдом минулого. Роздл Складання мстив десять оригнальних творв упорядникв альманаху. Серед их громадянський врш Згадка, балада Погоня, лричн поез Розпука, Веснвка, Туга за милою, Сумрак вечрнй казка Олена М. Шашкевича, балади Мадей та Жулин Калина . Вагилевича, поезя Два вночки Я. Головацького.

В альманас принципово порушувалося й заплутане для галичан питання про шляхи розвитку укрансько лтературно мови. Звернувшись до народного мовлення, орнтуючись на багатство й красоту мови усно поез, дяч Русько трйц вказали свом сучасникам дино правильний шлях у розв'язанн мовно проблеми. Вони ршуче виступили за цивльну азбуку, що вже слугувала лтературам схднослов'янських людв.

Русалка Днстровая задокументувала початок становлення ново лтератури в Галичин. Якщо дос тут культивувалися жанри високо поез, представлен псевдопафосними панегриками та песнями на честь давньоруських князв сучасних авторам митрополитв, якщо в тих запзнлих епгонсько-провнцйних наслдуваннях ншомовно класицистично лтератури, власне, вдбивалися кастов нтереси мсцевого духовенства, то альманах розповдав про народ, його духовну творчсть, звича та обряди, про його герочну сторю. Замсть мертвечини в альманас забуяло життя. Саме весняною свжстю захопили ц справжн квти червонорусько музи М. Максимовича, а . Франко схарактеризував альманах як явище наскрзь революцйне.

Не випадково складними були спроби видання альманаху, а псля того негайний його арешт на довг 10 рокв

, оставишь ответ?
Имя:*
E-Mail:


Добро пожаловать!

Для того чтобы стать полноценным пользователем нашего портала, вам необходимо пройти регистрацию.
Зарегистрироваться
Создайте собственную учетную запить!

Пройти регистрацию
Авторизоваться
Уже зарегистрированны? А ну-ка живо авторизуйтесь!

Войти на сайт