Хотинська вйна(Привд, початок, битва,наслдки)
Хотинська вйна(Привд, початок, битва,наслдки)
Задать свой вопросВйсько Реч Посполито пд командуванням коронного гетьмана Карла Ходкевича пдйшло до лвого берега Днстра зупинилось. Ходкевич запропонував козакам негайно приднатись до нього дяти спльно. Однак Бородавка побоювався можливого сепаратного миру полякв з османами вдповв, що дасть згоду, если вйсько Реч Посполито вступить на територю Молдав. Це значило початок Рччю Посполитою вонних дй безпосередньо проти Османсько мпер. Псля цього урядов Реч Посполито вже не було куди вдступати. До 20 серпня (н.с.) Ходкевич переправився на правий сберегал Днстра заклав табр пд Хотином.
На другий денек до табору Реч Посполито прибув з Варшави Сагайдачний. Його радо зустрли командування, i прост вояки, як видатного воначальника, прихильного до Реч Посполито на вдмну вд непевного Бородавки. На чол невеликого козацько-польського загону Сагайдачний негайно вирушив на пошуки козацького вйська, щоб прискорити його рух. Вноч вн наскочив на османський табр, пд час сутички був поранений у руку татарською стрлою ледве врятувався. Проблукавши цлу нч по лсу, вн на ранок вийшов до Днстра, переправився на лвий сберегал добрався до козацького вйська, що стояло пд Могилевом.
На козацькй рад Сагайдачний розповв про обцянки короля Реч Посполито задовольнити козацьк прохання тим самим привернув на свй бк частину присутнх. Тут же рада звинуватила Бородавку в невмлому командуванн, невиправданих втратах людей, нездатност забезпечити вйсько всм необхдним скинула з гетьманства. Бородавку присудили до смертно кари пзнше стратили. Гетьманом знову було обрано Сагайдачного вн протягом тижня, вдбиваючись вд татар, вв козакв до табору Реч Посполито. Першого вересня (н.с.) союзники об'днались. Наступного денька пд Хотин пдйшов османський султан з свою армю.
Перемога в Хотинськй Вйн мала велике мжнародне значення. Вона примусила Османську мперю вдмовитися вд планв завоювання вропи. Розгром пд Хотином привв у султанськй Османськй мпер до народного повстання, заколоту яничарв, ослаблення полтично влади (1622 р. Османа було вбито яничарами) та до посилення визвольно боротьби слов'янських та арабських народв проти османських поневолювачв. Як зазнача Петро Сас:
на полях Хотинсько вйни виршувалась не лише толика Реч Посполито, але й значною мрою толика християнсько цивлзац
-
Вопросы ответы
Статьи
Информатика
Статьи
Математика.
Физика.
Математика.
Разные вопросы.
Разные вопросы.
Математика.
Разные вопросы.
Математика.
Физика.
Геометрия.