Псля Лютнево революц 1917 року в Рос, нацонально-визвольний рух, що охопив Украну, заявив про себе на повний голос в церковному житт. У другй половин 1917 року у Кив була створена Всеукранська Церковна Рада, що складалася з духовенства та мирян.
Головою ВПЦР був обраний архпископ Олексй Дороднцин. Ранше (в середин 1917 року), владика Олексй видав перший молитовник укранською мовою. До ради також увйшли проторе Василь Липквський, Олександр Маричв та нш визначн духовн та свтськ особистост. Вона ставила соб за мету створення Укрансько Автокефально Православно церкви. Але швидкому виршенню цих питань заважала, як полтична нестабльнсть в Укран та бльшовицька агреся проти УНР, так те, що майже вся православна рархя складалась з етнчних росян, як зайняли антиукранську позицю.
Уперше дею апеляц до арбтражу Константинополя при врегулюванн питання статусу православно церкви в Укран висловив у грудн 1917 року саме архпископ Олексй (Дороднцин). Як сторик церкви, вн великолепно знав ус суперечлив моменти пов'язан з пдпорядкуванням Кивсько митропол Московському патрархату та можливост перегляду канончних вдносин мж Петербургом (Москвою) та Кивом. Однак урядово пдтримки до кнця 1918 року ця дея не здобула.
На початку 1918 року в Кив було скликано Всеукранський Церковний Собор, який виступив за створення незалежно вд московського патрархату укрансько церкви. Однак, 19 счня робота Храму перервалася наступом бльшовикв на Кив.
Псля створення Укрансько Держави, гетьман Павло Скоропадський також всляко сприяв створенню укрансько автокефально церкви. Проте, намагання Всеукрансько церковно ради та гетьманського уряду домогтися автокефал для Укрансько Церкви знову наштовхнулися на спротив пископв-росян. Замсть автокефал пископи погодились на обмежену автономю вд МП.
Псля антигетьманського перевороту та встановлення влади Директор, 1 счня 1919 року був прийнятий Закон про верховне управлння Укрансько Православно Автокефально Синодально Церкви. До участ в Першому Святому Синод уряд, серед нших, запросив архпископа Катеринославського Агапта (Вишневського), пископа м100 Кременця Донся (Валединського) та проторея Василя Липквського.
5 травня 1920 р. УАПЦ проголосила про сво вдновлення як незалежно помсно церкви. Тим часом в Укран не залишилось жодного пископа, який би був прихильником укрансько церкви. Одночасно бльшсть священикв та мирян пдтримували д Всеукрансько церковно ради.
14-30 жовтня 1921 року в Кив вдбувся Перший Всеукранський Церковний Собор, що пдтвердив автокефалю УАПЦ, проголошену Всеукранською Православною Церковною Радою 5 травня, вписав до канонв УАПЦ, як одну з головних засад: Укранська Православна Церква автокефальною, някому духовному урядов нших Православних Церков не пдлегла, сама порядку свом духовним життям за провдництвом Святого Духа. Протягом 19171921 рокв УАПЦ вже малюсенько понад 1500 парафй в кожнй з них священикв, 30 окружних церковних рад, 30 пископв, в Кив вдбувся випуск 300 слухачв теологчних курсв (спочатку були мсячн, опсля тримсячн згодом пврчн богословськ курси)[3].
В ситуац, если неможливо було провести канончне поставлення пископв, собор виршив провести висвячення пископв через рукоположення самих священикв, що грубияним порушенням згдно з Православними канонами (1 правило святих Апостолв). Таким чином було висвячено проторея Василя Липквського, який став митрополитом УАПЦ та проторея Нестора Шаравського. Псля цього, вони рукоположили нших 27 пископв для УАПЦ.
Все священство та активн врн УАПЦ були заарештован, заслан та розстрлян НКВД протягом 1930 1937 рр. Напередодн Друго свтово вйни були лквдован майже вс прояви УАПЦ в пдрадянськй Укран.
-
Вопросы ответы
Статьи
Информатика
Статьи
Разные вопросы.
Математика.
Разные вопросы.
Математика.
Физика.
Геометрия.
Разные вопросы.
Обществознание.
Математика.
Химия.