як змни в релг здйснив аменхотеп 4Чому невдовз псля його смерт

Як змни в релг здйснив аменхотеп 4
Чому невдовз псля його смерт в гипт вдновили колишню релгю?

Задать свой вопрос
1 ответ

за життя Аменхотепа III фараоном став його 17-рчний син Аменхотеп IV, матрю (Ехнатона) якого була цариця Тя, донька провнцйного жерця, до того ж з домшкою нубйсько кров в жилах. Тя добре зналася в полтиц, була розумною вольовою жнкою й усляко допомагала свому чоловков у вершенн державних справ. Аменхотепа IV, свого сина, вона одружила з вродливою розумною Нефертт, мя яко значило "Прекрасна прийшла".


Релгйно-полтична реформа Ехнатона не дстала в суспльств належно пдтримки. Фараон не зумв переконати народ, що установилась пора зректися язичесько релг, яка стала способом життя гиптян. Фараон очевидно поспшив знищити дуже популярний в кран культ Озрса, який обцяв нужденним пригнобленим королевство справедливост бодай на тому свт. Сонцепоклонницька реформа не зняла соцальну напругу в суспльств, навпаки, посилила , принсши народу нов економчн тягар (будвництво столиц й храмв Атону обернулося для гиптян новими податками та примусовими роботами), розвязала руки бюрократам для масових службових зловживань. За 17 рокв мирного царювання фараона-реформатора пдупав мжнародний престиж гипту, через що культ Атона став для патротично настроих гиптян символом приниження хньо держави. Тому сонцепоклонницька реформа не прижилася на гипетському грунт. Коли 41-рчний фараон назавжди спочив вд земних турбот, люд, либонь, полегшено зтхнув, а нов володар, як "не мали н авторитету хнього попередника, н його фанатизму й вол, н самого бажання продовжувати його справу", заходилися вводити суспльне життя у звичне русло. Так, Ехнатонв зять Сменхкар, який царював зовсм недовго помер молодим при загадкових обставинах, вдновив загальнодержавний культ Амона. Потм царська влада дсталася 6 чи девятирчному зятю Ехнатона Тутанхатону, який, зрозумло, став грашкою в руках великодосвдчено-гофванського жрецтва. Тутанхатон ("Живий образ Атона") лквдував загальнодержавний культ Атона, перейменував для себя на Тутанхамона перебрався з Ахетатона в Мемфс*. Останнй крок у напрям лквдац реформи зробив Ехнатонв воначальник Хоремхеб, який задля змцнення сво влади одружився на молодшй сестр Нефертт й назвав "батьком свох батькв" Тутмоса III. Хоремхеб викляв Ехнатона, назвав його злочинцем, розправився з Його прибчниками. Вн звелв обитателям Ахетатона виселитись з цього м100 й перетворив його на каменоломню. Отже, наприкнц царювання XVIII династ життя в гипт, збурене фараоном-ретиком, увйшло в звичне русло.

Нин сну й нше трактування сонцепоклонницько реформи Ехнатона. Окрем гиптологи не вважають фараона-реформатора ан диваком, ан романтиком, ан безмежним владолюбцем, ан недругом аристократв та столичного жрецтва. Вн, на хню думку, мав сво релгйн уподобання достатню владу, щоб надати м офцйного статусу. Звеличуванням культу Атона фараон не пдривав релгйну ортодоксю, адже в гипт не снувало. Реформаторська дяльнсть Ехнатона була цлком безпечною для фвансько аристократ жрецтва, тому вони не перешкоджали фараонов тшитись своми нововведеннями. Псля смерт Ехнатона няких реакцйних зрушень в гипт не сталося, а вдбулося поступове повернення до традицйного релгйного життя.

 


 

, оставишь ответ?
Имя:*
E-Mail:


Последние вопросы

Добро пожаловать!

Для того чтобы стать полноценным пользователем нашего портала, вам необходимо пройти регистрацию.
Зарегистрироваться
Создайте собственную учетную запить!

Пройти регистрацию
Авторизоваться
Уже зарегистрированны? А ну-ка живо авторизуйтесь!

Войти на сайт