Дайте 3 приклади Укрансько мсцевост: топонми,етнонми,антонми,гдронми.(На кожну
Дайте 3 приклади Укрансько мсцевост: топонми,етнонми,антонми,гдронми.
(На кожну ознаку по три приклади)
Антонмами називаються слова з протилежним значенням, наприклад: тепло холод, рух спокй, денек нч, початок кнець, добре погано, забавно сумно, чорний блий, твердсть м'яксть, говорити мовчати, сидти стояти. Отличительною рисою пари антонмв хня спльнсть лексичного значення, тому антонмчна пара це завжди слова одн частини мови: менники: друг ворог (ставлення), зима лто (пора року);
прикметники: солодкий гркий (смак), високий низький (зрст), швидкий повльний (темп);
дслова: йти стояти (рух), смятися плакати (дя);
прислвники: холодно горячо (стан), вниз угору (напрям), рано пзно (час).
Антонми широко використовуються в художнй лтератур як стилстичн засоби. З них утворються стилстична фгура антитеза. Це зставлення протилежних образв, думок, явищ, у результат якого формуться контраст, протиставлення. Антитеза увиразню текст, робить його чткшим, точншим, наприклад: Я пду за волю проти рабства, я виступлю за правду проти вас! Ми паралтики з блискучими очима, велик духом, силою мал; Я честь вддам титану Прометею, що не создавав свох людей рабами, що просвщав не словом, а вогнем, боровся не в покор, а усердно, мучився не три дн, а без лку, та не назвав свого деспота батьком, а деспотом всесвтнм, прокляв, вщуючи усм всевышним загибель (Л. Укранка).
Антонми у склад антитези часто зустрчаються в народнй творчост, зокрема в пснях, казках, прислв'ях, приказках: Ситий голодного не розум. Багатому щастя, а вбогому трясця. М'яко стелять, та твердо спати. Мудрий не все каже, що зна, а дурний не все зна, що каже.
-
Вопросы ответы
Статьи
Информатика
Статьи
Математика.
Разные вопросы.
Разные вопросы.
Математика.
Разные вопросы.
Математика.
Физика.
Геометрия.
Разные вопросы.
Обществознание.