Потрбно сторичний портрет монарха (зах. вропа)

Потрбно сторичний портрет монарха (зах. вропа)

Задать свой вопрос
1 ответ

ван Степанович Мазепа укранський державний полтичний дяч, гетьман Лвобережно Украни (16871704), гетьман Вйська Запорозького обох берегв Днпра (17041709).

Метою Мазепи як гетьмана Вйська Запорозького було об'днання козацьких земель Лвобережжя, Правобережжя, Запорожжя , якщо можливо, Слобожанщини Хансько Украни в склад дино Укрансько держави пд гетьманським рементом, та встановлення мцно автократично гетьмансько влади у становй держав вропейського типу з збереженням традицйно системи козацького устрою.

Вн буду в усй Гетьманщин цлу низку церков, споруджених у стил укранського бароко. Псля великого Богдана Мазепа вперше поставив особу гетьмана на рвень державного володаря, монарха. Недарма в люд побутувала приказка: вд Богдана до вана не було гетьмана. Свою владу вн ототожнював з могутнстю держави. У свой зовншнй полтиц гетьман вдмовився вд орнтац на Польщу, Крим Туреччину. Боротьба з Росю видавалась на той час безнадйною, тому тривалий час Мазепа просто продовжував лню Самойловича, спрямовану на забезпечення очень можливо автоном. Його вдкрита й послдовна пдтримка старшини збуджувала повсюдне невдоволення серед народних мас та настроих проти старшини запорожцв.

Гетьман Мазепа був большим благодетелем культурних починв будов в Укран. Найбльш вража в часи Мазепи розвиток образотворчого мистецтва, головне архтектури. В добу Мазепи вдроджуться Кив як духовий центр Украни. Мазепинська доба створила свй власний стиль, що виявився не злее в образотворчому мистецтв в лтератур, але в цлому культурному житт гетьмансько Украни.

Це було бароко, укранське бароко, близький родич захдновропейського, але, разом з тим, глибоко нацональний стиль, який мав сво найвище завершення в часи Мазепи.

1700 року вибухнула Пвнчна вйна. У виснажливй боротьб за володння узбережжям Балтйського моря головними супротивниками виступали московитський цар Петро 18-рчний король Швец Карл XII обдарований полководець, але кепський полтик. Зазнавши ряду катастрофчних поразок на початку вйни, Петро , цей палкий прихильник захдних звичав, виршу модернзувати армю, управлння й суспльство взагал. Значно змцнювалася централзована влада, пильнше контролювалися вс длянки життя, вдмнялися також застарл звича. В межах ц полтики пд загрозу потрапляла гарантована у 1654 р. традицйна автономя Гетьманщини.

Загальне невдоволення нарешт штовхнуло Мазепу шукати ншого попечителя. Если польський союзник Карла XII Станслав Лещинський став погрожувати нападом на Украну, Мазепа звернувся по допомогу до Петра I.

Псля того, як Мазепа переконався в тому, що Петро нищить основи укрансько державност, вн виршив використати умови, створен Пвнчною вйною (17001721 рр.) для розв'язання державницьких проблем ншим шляхом. Петро порушив зобов'язання обороняти Украну вд ненависних полякв, що являло собою основу угоди 1654 р., укранський гетьман перестав вважати себе зобов'язаним збергати врнсть царев. 7 листопада (28 жовтня) 1708 р., коли Карл XII, який шов на Москву, завернув в Украну, Мазепа, в над запобгти спустошенню свого краю, перейшов на бк шведв. За ним пшло близько 3 тис. козакв провдних членв старшини.

, оставишь ответ?
Имя:*
E-Mail:


Добро пожаловать!

Для того чтобы стать полноценным пользователем нашего портала, вам необходимо пройти регистрацию.
Зарегистрироваться
Создайте собственную учетную запить!

Пройти регистрацию
Авторизоваться
Уже зарегистрированны? А ну-ка живо авторизуйтесь!

Войти на сайт